Sony: "Zaten ikinci eli kısıtlamayacaktık"

Sony: "Zaten ikinci eli kısıtlamayacaktık"

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 4.07.2013 - 21:55
Xbox'a cevap niteliğinde değilmiş!
Sony Computer Entertainment CEO'su Andrew House ünlü İngiliz gazetesi Guardian'a ilginç açıklamalarda bulundu. E3'te yaptıkları "İkinci el kullanımını yasaklamayacağız" açıklaması pek çokları tarafından Microsoft'un pozisyonuna verilen bir cevap olarak görülse de House zaten bu yönde bir değişiklik yapma niyetleri olmadığını iddia etti. "Şubat ayındaki lansmanımızdan beri online politikamız ile ilgili sorular vardı. Söylemem gerek ki biraz garibimize gitmişti, çünkü bize birkaç platform ömrü boyunca iyi hizmet etmiş bir modelden vazgeçme gibi bir niyetimiz yoktu. Ama tabii ki başkalarının yaptıkları ve tüketicilerin verdiği tepkiler spekülasyona yol açtı. Biz de E3'ün olayları netleştirmek için iyi bir fırsat olduğunu düşündük." diyen House devam etti: "Biz ve diğer eğlence endüstrisindeki aktörler dijital içerik çağında sahibiyetin ne olduğuna dair endişelerin farkında olmalı ve onları dikkate almalıyız. Öncelikle adil olmalı ve tüketiciyi düşünmeliyiz". Siz ne diyorsunuz? PS4'ün online politikası Xbox'a cevap olarak mı gelişti yoksa halihazırda böyle miydi?

Sony: "Zaten ikinci eli kısıtlamayacaktık"

Yorumlar 28
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2020 16:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×