Sony, Aral'ın elinden GTA'yı kaptı!

Sony, Aral'ın elinden GTA'yı kaptı!

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 6.09.2017 - 11:19
Rockstar Games ve 2K oyunları artık Sony'e emanet

Ülkemizde Playstation kanadından da sorumlu olan Sony Eurasia'dan bugün oldukça ilginç ve sevindirici bir duyuru geldi. Firma tarafından yapılan açıklama ile Take Two firmasıyla özel bir anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Bu anlaşmaya göre artık Take Two oyunlarının Playstation sürümlerini Sony Eurasia dağıtacak. Tabi ki bu noktada akla gelen ilk firmalar ise 2K Games ve bünyesinde Rockstar Games geliyor. Bu anlaşma sonucu firmanın ülkemizde dağıtacağı ilk oyun ise NBA 2K18 olacak. Konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

Türkiye’de PlayStation konsol, oyun ve aksesuarlarının dağıtımını yapan Sony Eurasia, Take-Two Interactive ile yeni bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Rockstar Games ve 2K tarafından yayınlanan tüm oyunların PlayStation formatlarının dağıtımı Türkiye’de Sony Eurasia tarafından gerçekleştirilecek.

Sony Eurasia’nın Türkiye’de dağıtacağı ilk Take-Two oyunu ise Eylül 2017’de piyasaya çıkacak olan NBA 2K18 olacak. Oyunun tavsiye edilen satış fiyatı 269 TL olacak.

PlayStation Türkiye Departman Müdürü Mustafa Yiğit, yeni iş birliğine ilişkin değerlendirmesinde, “Türkiye, PlayStation için önemli ülkelerden bir tanesi. Biz de ülkemizin konumunu daha da güçlendirmek ve Türkiye’yi oyun endüstrisinde bir marka haline getirmek için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Buna ek olarak oyuncuların oyunlara en avantajlı koşullarda ulaşması ve oyun zevkini en üst düzeyde yaşaması için çalışıyoruz. PlayStation Türkiye olarak önceliklerimizden biri Türkiye’de fiyatları makul düzeyde tutarken hem işletim sisteminde hem de oyunlarda yerelleştirme desteği sunabilmek. Dolayısıyla, PlayStation ekosisteminin daha da güçlenmesi adına Take-Two ile 2K ve Rockstar oyunlarının Türkiye pazarında dağıtımı için anlaşmış olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Take-Two İngiltere ve İhracat Pazarları Kıdemli Satış Direktörü Dave Gould ise, “Genç ve oyun dünyasını yakından takip eden nüfusuyla Türkiye pazarı bizim için çok önemli. Tüm dünyada geniş kitlelerin beğenisini kazanan oyunlarımız, bu pazarda da büyük ilgi görüyor. Türkiye’de bundan sonra Sony Eurasia gibi güçlü bir dağıtıcı ile var olacağımız için büyük heyecan duyuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar 44
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2021 23:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.09.2017 15:13
o değilde Kayıp miras oyunu hediye verecektiniz noldu
üzerine mi yatınız
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.09.2017 22:09
269 çok azmış be az daha arttırsalarmış
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2017 02:14
2k ve rockstarın oyunları artık sadece playstation için mi olacak
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2017 02:10
Yani artık 2k ve rockstarın oyunları sadece playstion'a mı çıkacak?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.09.2017 18:36
Önemli türkiye pazarında birde oyunlara türkçe dil yada alt yazı secenegi ekleseler. Eksiklik büyük bence
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×