Sony, Call of Duty'e alternatif geliştirebilir mi?

Murat Oktay
Murat Oktay 22.03.2023 - 13:49
Microsoft tarafından yapılan açıklamada Sony'e teklif edilen 10 yıllık sürecin, firmanın Call of Duty'e yeni bir alternatif yapım giterebilmesi için yeterli olacağı savunuluyor.

Microsoft ile Sony arasındaki süreç devam ederken, Microsoft tarafından CMA'ya verilen savunmada Sony'e Call of Duty için teklif edilen 10 yıllık sürenin, firmanın kendine ait bir yapım geliştirebilmesi için yeterli bir süreç olabileceği belirtildi.

PlayStation platformuna özel bir FPS oyunu

İki firma arasındaki çekişme devam ederken Microsoft tarafından CMA'ya verilen savunmada, Sony'e kendi oyununu geliştirmesi tavsiye ediliyor. Ayrıca önümüzdeki 10 sene boyunca Call of Duty oyunlarının PlayStation'ın var olan ve yeni çıkacak konsollarında da (PlayStaiton 6 gibi) yer alacağının garantisini veren Microsoft, sürenin ardından oyunların son nesildeki konsolları da desteklemeye devam edeceğini belirtiyor.

Bu durum, süre bitmiş olsa da Sony  PlayStation 7'yi çıkardığında, PS oyuncularının Call of Duty serisine erişemeyeceği anlamına geliyor.

PlayStation platformuna özel bir FPS oyunu

Ayrıca bu sürenin daha uzatılmasının planlanmadığını da belirten Microsoft tarafı, 10 yıllık sürenin diğer birleşmelerde uygulanan önceki lisans çözüm yollarından daha uzun veya bunlara eşit olduğunu da berlitiyor.

Call of Duty öyle bir marka ki 2019 yılında ypaılan bir araştırmada, Star Wars, Game of Thrones, Harry Potter ve Lord of the Rings gibi önemli markalar arasına katılarak, tüm eğlence markaları arasında ilk 10'a giren tek video oyunu oldu.

Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2023 16:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2023 17:47
"Call of Duty öyle bir marka ki 2019 yılında ypaılan bir araştırmada, Star Wars, Game of Thrones, Harry Potter ve Lord of the Rings gibi önemli markalar arasına katılarak, tüm eğlence markaları arasında ilk 10'a giren tek video oyunu oldu."
İşte bu yüzden Sony bu satın alıma bu kadar itiraz ediyor.
MK Okuru
MK Okuru 25.03.2023 18:59
Yanlışın var dostum çünkü garip gelebilir ama pokemon dünyanın en büyük franchaise''ı diye geçiyor : )
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.03.2023 19:18
Bende battilfield serisini seviyorum.cod serisini hiç sevmem.Sony yeni bir isimle benzer oyun yapabilir sonuçta 20 yıllık tecrübe var yani olmaz olmaz yok hayatta
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.03.2023 16:00
Black diye bir oyun çıkmıştı Cod'u çok rahat tokatlar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.03.2023 15:01
Buradaki sorun şu, şimdi çıkıp alamaz zaten diyen olacak biliyorum ama oldu da sony EA ya da Ubisoft'u aldı Fifa Battlefield ne bilm ya da dier tarafta Assassins creed i kendine özel yaptı. Bunun sonu yok bence multiplatform çalışan firmalar için böyle olmamalı. Kimse Forzayı Fable'ı ps'e beklemiyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2023 23:52
Sen last of us, god of war, Spiderman gibi oyunları kendi konsoluna yaparken sıkıntı yok sony bence boşuna uğraşıyor sende kendi oyunlarını x boxa getir o zaman
MK Okuru
MK Okuru 23.03.2023 14:59
Arkadaşım, sony multiplatform çalışan firmayı satın alıp kendine özel yapmadı oyunu. Saydıgın oyunların hepsi sony'nin kendi oyun stüdyolarında üretilmiş düşünülmüş markalaştırılmış oyunlar. Nintendo'nun mario suna zeldasına neden laf etmiyorsun? etmemen lazım gerçi verdiğim örnekle aynı
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sony, Call of Duty'e alternatif geliştirebilir mi?

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×