Sony en yeni inovasyonlarını IFA 2017’de görücüye çıkarıyor

Sony en yeni inovasyonlarını IFA 2017’de görücüye çıkarıyor

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 31.08.2017 - 17:05
Sony Corporation, Almanya’nın başkenti Berlin’de 1 Eylül Cuma günü başlayacak IFA tüketici elektroniği fuarında, birçok yeni ürününü tüketicilerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Sony Avrupa Başkanı Shigeru Kumekawa, IFA’nın resmi açılışından önce, 31 Ağustos Perşembe günü düzenlenen Sony basın toplantısında, şirketin en yeni ses ürünlerini tanıttı. Kumekawa, “Sony olarak, derin bir duygusal düzeyde yankılanmaya devam eden devrimci ürünler sunmaya devam ederek, müşterilerimiz ve aradıkları deneyimleri bir araya getiriyoruz. Avrupa’da, yüksek katma değerli pazara odaklanarak elektronik işimizde istikrarlı kar büyümesi sağlıyoruz ve 2017’nin geri kalan kısmı ve sonrası için de iyi konumlanmış durumdayız” dedi. Kumekawa’nın ardından kürsüye gelen Sony Mobile Communications Inc. Global Satış & Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hideyuki Furumi de, XperiaTM X akıllı telefon serisinden en son ürünleri tanıttı.

Sony en yeni inovasyonlarını IFA 2017’de görücüye çıkarıyor

Basın toplantısının videosu, www.sony.co.uk/ifa2017 adresinden izlenebilir.

Vitrine Çıkarılan Başlıca Ürünler

Ses & TV/Akıllı Ev

Sony, IFA 2016’da büyük beğeni toplamış olan MDR-1000X’in yerini alacak olan en son Yüksek Çözünürlüklü kablosuz gürültü engelleme özellikli stereo kulaklık modellerini de tanıttı. Kafa bandı tarzdaki WH-1000XM2, enseden geçen kulaklık tarzı WI-1000X ve tam anlamıyla kablosuz WF-1000X olmak üzere, üç yeni kulaklık modeli piyasaya sürülüyor. Bu 1000X serisi modellerin her biri, Bluetooth kulaklıklarda sektör lideri gürültü engelleme düzeylerine sahip. Aynı zamanda kullanıcının eylemlerini tanıyarak kullanım durumuna göre gürültü engellemeyi otomatik olarak açıp kapayan dünyanın ilk “Akıllı Ses Kontrolü” özelliği de bu kulaklıklarda bulunuyor. Müşteriler, sesi ayarlamak için sürekli olarak kulaklıkları çıkartmak zorunda kalmanın yarattığı rahatsızlığın üstesinden gelerek, kendilerini tamamen yüksek kaliteli ses deneyimi ile sarmalamasına imkan veren üç tarzdan birini seçebiliyor. Ayrıca, Sony’nin her yaşam tarzı ve moda seçimine uymak üzere bir dizi yeni renk ile sunulan yeni h.ear kulaklıkları da yine görücüye çıkıyor. Renkler, aynı zamanda Sony’nin en son XperiaTM ve Walkman ürünleri ile de uyum sağlayarak sayısız göz alıcı renk kombinasyonunun önünü açıyor.

Sony aynı zamanda Avrupa’da yeni 77 inçlik 4K OLED BRAVIA A1 serisinin çıkışını da duyurdu. Sony’nin eşsiz 4K HDR işlemcisi X1TM Extreme sayesinde sağladığı çığır açıcı bir görsel deneyim sunmanın yanı sıra, Acoustic SurfaceTM (Akustik yüzey) teknolojisi ile ekranın titreşmesini sağlayarak sesin doğrudan TV ekranından yayılmasına imkan veriyor.

Sony, standında X1 Extreme ile donatılmış 4K LCD BRAVIA XE94/XE93 serisini, PlayStation4 Pro (PS4Pro) ve diğer 4K HDR ürünleri ile birlikte sergileyerek 4K HDR dünyasının nasıl genişlediğini gözler önüne serecek. Ziyaretçiler, Sony’nin UBP-X800 Ultra HD Blu-rayTM oynatıcısı ve HT-ST5000 Sound Bar ile, 4K HDR’ın gerçekçi ve güçlü görüntüleri ve sesinin yanı sıra en son Dolby Atmos ses kalitesini deneyimleme imkanına da sahip olacak.

Vitrinde yer alacak bir diğer ürün olan, Sony’nin dahili Google Assistant özelliğine sahip ilk kablosuz hoparlörü LF-S50G, yakında ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa ve diğer pazarlarda tüketicilerle buluşacak ve kullanıcıların odanın herhangi bir köşesinden yüksek kaliteli müziğin ve 360 derece sesin tadını çıkarmasına imkan verecek. Sony’nin “Hareket ile Kumanda” özelliği sayesinde hoparlöre hiç dokunmadan, sadece yakınında elinizi sallayarak sesi ayarlamanız veya bir sonraki şarkıya geçmeniz mümkün. JIS-uyumlu IPX3 sıçramaya dayanıklılık özelliği ile mutfakta dahi kullanıma uygun olan LF-S50G, Sony’nin ses kalitesi ve kullanım kolaylığına olan adanmışlığını yansıtıyor. Ayrıca, BRAVIA modelleri de yıl sonuna kadar dahili Google Assistant işlevi ile güncellenecek. Sadece LF-S50G veya BRAVIA uzaktan kumandanız üzerindeki Asistan ile konuşarak, ses veya video oynatmaya başlayabilir, en son haberleri alabilir, hatta ses cihazları, ışıklar ve Wi-Fi ağına bağlı ve Google Assistant ile çalışan diğer IoT cihazlarınıkontrol edebilirsiniz.

Fuar alanında ise, merkezinde Sony’nin yüksek kaliteli birbirine bağlı ses ve video ürünleri yelpazesinin yer aldığı bir akıllı ev gösterisi gerçekleştirilecek. Burada, LF-S50G, BRAVIA ve diğer Sony ürünlerinin yanı sıra diğer şirketlerden uyumlu cihazları kullanmanın farklı yolları gösterilecek. Aralarında oturma odası ve mutfakta çok odalı müzik çalma ve BRAVIA üzerinden restoran bilgisi arama ve göstermenin de bulunduğu potansiyel kullanıcı deneyimlerinin birçok örneği de yine burada sergilenecek.

XperiaTM Akıllı Telefonlar

Sony Mobile Communications, amiral gemisi yelpazesinde Xperia XZ1 ve Xperia XZ1 Compact ve süper orta sınıfta Xperia XA1 Plus olmak üzere üç yeni akıllı telefonun çıkışını duyurdu. Tüm modeller, 2017 sonbaharından itibaren global ölçekte temin edilebilecek.

Xperia XZ1, aralarında en son Motion Eye™ kamera sistemi, HDR 5.2 inç Full HD ekran ve Yüksek Çözünürlüklü Sesin de bulunduğu Sony’nin gelişmiş teknolojilerinin kullanılması ile mümkün hale getirilen bir dizi premium özelliği de içinde barındırıyor.

Çığır açan yeni bir özellik de, Sony Mobile’ın üç boyutlu objelerin hızla ve kolaylıkla taranmasına imkan veren eşsiz kurum içi çözümü 3D Creator. 3D Creator’da, kameranın AR efektleri seçeneklerinde kullanmak için avatar yaratmak, canlı duvar kağıdı oluşturmak, 3D çıkartması olarak sosyal medyada arkadaşlarınız ile paylaşmak ya da kalıcı bir hatıra için bir 3D yazıcıya göndermek gibi eğlenceli seçenekler bulunuyor.

Xperia XZ1 yüksek hızlı internet bağlantısının yanı sıra hızlı ve etkili performans için gücünü en son Qualcomm Snapdragon 835 Mobile Platforms’dan alıyor.

Yeni Xperia XA1 Plus bir premium 23MP arka kamera, 5.5 inç Full HD ekran ve etkileyici ses performansına sahip. Ayrıca, 3430mAh kapasitesi sayesinde bataryanın tüm gün dayanacağından da emin olabilirsiniz.

Tohum Hızlandırma Programı

Sony aynı zamanda Tohum Hızlandırma Programı (Seed Acceleration Program – SAP) kapsamında ortaya çıkan birkaç yeni ürün ve hizmeti de tanıttı. Bunlar arasında SAP Europe tarafından hayata geçirilecek ilk işletme olan Nimway ve toioTM oyuncak platformu yer alıyor. Nimway, Sony’nin kapalı mekan konumlandırma teknolojisini kullanarak kullanıcılara sadece toplantı odası katında bulunan bir ekrana yaklaşarak önceden kaydı yapılan Bluetooth özellikli akıllı telefonlarından hızlıca bir sonraki toplantının yerini görme imkanı veriyor. Ayrıca, kullanıcılar toplantı odalarının bulunabilirliğini ve iş arkadaşlarının bulunduğu yeri de bir akıllı telefon uygulaması yardımıyla görebiliyor. Operasyonel etkinliği ve çalışan verimliliğini artıran bu hizmet, önümüzdeki dönemde tüm Avrupa’ya yayılacak.

Oyun

PlayStation4 sistemini bir üst düzeye taşıyan sanal gerçeklik sistemi PlayStationVR (PS VR), Sony standında sergilenecek. Ziyaretçiler, aralarında oyuncuların dünya dışı bir gezende savaşmak ve saldırgan düşman yaşam biçimlerinin şiddetli saldırıları karşısında eve dönüş yolunu bulmak için PS VR Aim Controller adı verilen silah tipi kumanda cihazını kullanabildiği Farpoint’in de aralarında bulunduğu çok sayıda VR içeriğin tadını çıkartabilecek.

-Basın Bülteni

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2021 06:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×