Sony Ericsson Z800

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Sony Ericsson Z800: Verimlilik ve şıklığı bir arada sunan katlanabilir 3G UMTS telefon

Sony Ericsson genişleyen 3G UMTS ürün portföyüne yeni bir telefon daha eklediğini duyurdu. Hızlı ve kolay veri erişimi ve üstün özellikleriyle Z800 şıklık ve verimliliğe önem veren yoğun cep telefonu kullanıcıları için vazgeçilmez bir ürün. Z800 ayrıca geniş bantlı mobil şebekeler üzerinden ulaşılabilen dosya yükleme, video çağrısı, ses ve video streaming gibi tüm yeni hizmetlerin avantajını sonuna kadar kullanıyor.

Vodafone için üretilen V800’ün büyük başarısından yola çıkarak kanıtlanmış bir kavramı daha da geniş kitlelere ulaştıracak olan Z800 bu yılın ikinci çeyreğinde piyasada olacak. Ürün yüksek hızda UMTS mobil şebekelerle mükemmel uyumlu çalışıyor. Dizüstü bilgisayarlar için geniş bantlı modem olarak kullanılabilmesi sayesinde şirket e-postalarına, İnternet ve intranetlere, telefon üzeriden de Internet tarama ve kişisel e-postalara erişim sağlaması, Z800’ün sunduğu üretkenlik artırıcı olanaklar arasında yer alıyor.

Z800 kullanıcıları Bluetooth™, infrared veya USB kablosuyla bilgisayarlarına bağlanarak ajandalarını, adres defterlerini ve diğer bilgilerini hızla güncelleyebiliyor. 64 MB Memory Stick Duo ile birlikte gelen ve 1 GB’a kadar Memory Stick PRO Duo’yu destekleyen Z800, Java uygulamaları, e-posta, video klipler, fotoğraflar ve müzik dosyaları için gerekli bellek kapasitesini fazlasıyla sağlıyor.

Z800 kullanıcıları yüksek kaliteli ve zahmetsiz mobil görüntüleme deneyiminin de keyfini sürüyor. 4x dijital zumu ile 1.3 megapiksel, dönebilen Motion Eye™ kamera, düğmesine bir kez basılarak açılıyor, ikinci kez basıldığında ise fotoğraf çekiyor. Çekilen fotoğraf e-posta veya MMS’le gönderilmeye ya da Bluetooth, infrared veya USB kablosu kullanılarak başka bir cihaza aktarılmaya hazır hale geliyor.

İster eğlence ister iş amaçlı olsun, görüntülü görüşmelerin de benzer biçimde tek düğmeyle aktif hale getirilebilmesi Z800’ün kullanımını kolaylaştırıyor. Z800’ün dahili kamera ışığı yetersiz aydınlatması olan ortamlarda bile fotoğraf veya video çekebilmek için gerekli ışığı sağlıyor. Kamera ışığı Motion Eye özelliğiyle paralel çalıştığından, doğrudan fotoğrafı çekilecek objenin hedeflenmesine olanak tanıyor.

Z800, sesli görüşmeler için kullanılmadığı zamanlarda, medya oynatıcı düğmesine sadece bir kez basılarak müzik çalar olarak da kullanılabiliyor. Paketinde stereo kulaklıklarla gelen Z800, MP3/AAC/M4A müzik dosyası formatlarını destekliyor. Daha güçlü bir müzik deneyimi yaşamayı arzu edenler, Mega Bass™ özelliğini aktif hale getirilebiliyor. Kullanıcılar Sony Ericsson’un popüler PlayNow™ özelliğinden yararlanarak tek tıklamayla sürekli güncellenen zil seslerinin “Top-10” listesine erişebiliyor. Dünyayı gezenler için yararlı bilgiler sağlayan Worldmate uygulamasının deneme sürümü de Z800’le birlikte geliyor. Çeşitli Eğlence ve Yüklemeler web sayfalarında bulunan heyecanlı 3D oyunların yanı sıra sözlük, seyahat ve finansal amaçlı araçlar gibi üretkenliğe yönelik uygulamaların da yüklenmesi mümkün.

Z800, Sony Ericsson HBH-660 Bluetooth kulaklıkla kullanıldığında, telefonla görüşürken diğer işlerin de yapılmasına olanak sağlıyor. Şık tasarımı Z800 ile uyum sağlayan HBH-660 kulaklığın arayan numarayı gösterme özelliği sayesinde, çağrıları kabul edip etmemek tümüyle kullanıcıya kalıyor.

Ev veya ofiste kullanırken Z800’ü tamamlayan Sony Ericsson CSS-25, masaüstü hoparlörü özelliklerini sunmanın yanı sıra telefonu bilgisayar üzerinden güncelleyebilme ve şarj edebilme olanaklarını da sunuyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 06:35
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sony Ericsson Z800

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×