Sony, pembe Mercy kostümünden para almayacağını açıkladı

Sony, pembe Mercy kostümünden para almayacağını açıkladı

Furkan Güler
Furkan Güler 13.05.2018 - 13:00
Sony yetkilileri tepki alan bu kararından döndü.

Meme kanseri tedavisi için Overwatch'ta etkinlik düzenleyen Blizzard, Mercy karakterine pembe bir kostüm getirdi. Kostüm gelirlerinin tamamını belirtli yardım kuruluşlarına vereceğini belirten Blizzard'ın aksine Sony, oyunun PS4 sürümünde olan her kostüm satışından yüzde 22'lik bir pay alacağını belirtmişti. Ancak Sony'nin bu hareketi sonrası Overwatch oyuncuları Sony'i eleştiri yağmuruna tuttular. 12.99 Euro olan bu kostüm satışından kazanılan para artık herhangi bir kesinti olmaksızın yardım kuruluşlarına gidecek.

Sony, pembe Mercy kostümünden gelir elde etmeyeceğini açıkladı

Oyunun PlayStation 4 sürümün aksine ise Xbox One ve PC satışlarından elde edilen kar ise yine aynı şekilde meme kanserine destek kuruluşlarına gidecek. Sona geldiğimizde Sony'nin bu karardan dönmesi oldukça güzel oldu diyebiliriz. Tüm bunların yanında Blizzard'ın devamlı olarak bu tarz kampanyalar yaparak yardım kuruluşlarına destek olması, oyuncuları sevindiriyor. Firma daha öncesinde World of Warcraft üzerinden bağış kampanyaları düzenlemişti. Bakalım Blizzard, ilerleyen günlerde daha nasıl yardım kampanyaları düzenleyecek. Teknoloji tarafında ise Apple, piyasaya sürdüğü kırmızı iPhone'larda benzer bir yardım kampanyası düzenliyor.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 22.01.2021 05:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.05.2018 21:39
yahu dünya üzerinde hiçbir firma kuruluş babasının hayrına iş yapmaz illa ki bir çıkarı vardır niye mutlu olalım aksine kafası çalışanı tedirgin eder bu firmanın bu işten çıkarı ne diye
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.05.2018 13:14
zaten yoktu ki sadece bir iddiaydi o kadar
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×