Sony PlayStation 5 etkinliğinin yapılacağı tarihi doğruladı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 8.06.2020 - 21:29
Sony, resmi sosyal medya hesapları üzerinde PlayStation 5 için yapılacak etkinliğin tarihini duyurdu. Twitch reklamlarında gösterilen tarih doğru çıktı.

Sony, PlayStation 5 için yapacağı, oyunların tanıtılacağı ve bazı oyunların ilk defa gösterileceği etkinliğin tarihini resmi sosyal medya hesapları üzerinde duyurdu.

Sony, PlayStation 5 etkinliğinin tarihini duyurdu.


İlk defa 4 Haziran tarihinde yapılacağı duyurulan "Oyunların geleceği" ismindeki etkinliğinin daha önce ileri bir tarihe ertelendiğinin haberini yapmıştık. Twitch üzerinden gösterilen reklamlarla tarihin sızdırılmış olabileceğine dair haberi henüz yayınlamışken, PlayStation resmi twitter hesabından etkinliğin tarihinin duyurulduğu gönderi paylaşıldı.

Sony, etkinliğin 11 Haziran tarihinde TSİ 23:00'da yapılacağını duyurdu. PlayStation 5 oyunlarının tanıtımının ve bu sayede konsolun özelliklerinin gösterileceği etkinlik canlı yayın akışı şeklinde çevrimiçi ortamda yapılacak.

Sony PlayStation 5 etkinliğinin yapılacağı tarihi doğruladı

PlayStation blog sitesinde yayınlanan yazıda etkinlik için tavsiyeler ve ön bilgiler verildi. Yazıdaki saat dilimi Türkiye Saati olarak düzenlenmiştir. Yazının orijinalindeki saat dilimi BST ve PDT olarak geçmektedir.

Sid Shuman(PlayStation Blog): "Herkese selam! Biz etkinliğin tarihini 11 Haziran 23:00 TSİ'ne planlarken bizi sabır ve anlayışla beklediğiniz için teşekkürler! Bu önemli zamanda önemli seslerin duyulabilmesi için kenara çekilmemiz gerekiyordu.

11 Haziran'da yapılacak bu etkinliğin, 1080p ve 30FPS'te yayınlanacağını belirtmek isterim. Bu, ekibimizin ve geliştiricilerin çoğunun evden çalıştığı bir dönemde şovun üretim sürecini kolaylaştırdı. Perşembe günü göreceğiniz oyunlar, beklediğiniz gibi 4K TV ile PS5'te oynadığınızda daha da iyi görünecek.

Eğer mümkünse şovu izlerken kulaklık takmanızı tavsiye ediyoruz. Şovda muhteşem bir ses çalışması var ve dizüstü bilgisayarınızın ya da telefonunuzun hoparlörlerinden bunu hissetmeniz biraz zorlaşabilir."

Jim Ryan'ın daha önce belirttiği gibi bir saatten biraz daha uzun sürecek bu etkinlikte PlayStation 5 için gelecek oyunlar ve dolayısıyla konsolun bazı özellikleri gösterilecek.

Sony CEO'su ve Başkanı Jim Ryan'ın yaptığı açıklama şu şekilde:

Jim Ryan: "Bu dijital gösteri bir saatten biraz daha fazla sürecek ve ilk kez hep birlikte heyecanı deneyimleyeceğiz. Fiziksel olayların eksikliği bize farklı düşünmek , sizi bu yolculuğa bizimle birlikte çıkarmak ve umarım hiç olmadığımız kadar yakın olma fırsatını verdi. Bu, PS5 güncellemeleri serimizin bir parçası ve önümüzdeki etkinlikten sonra da sizinle paylaşacak çok şeyimiz olduğundan emin olun."

Heyecanla beklediğimiz bu etkinlikte Perşembe günü saat 23:00'da görüşmek üzere!

Yorumlar 22
MK Okuru
MK Okuru 16.05.2021 20:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2020 11:37
Anlaşılan bende bi canlı yayın yapıcam size böyle yorumlarla anlatamicagm bu durumu,,yahu heyecan olması için 4k 8k geyiklerine gerek olmaz yaparlar adam gibi real life konsol ya derizki adamlar yapmış,,ben şimdi çizgi film karakterlerine niye heyecan yapiyim 8 bin olacak konsol para tuzağı bu şekil
MK Okuru
MK Okuru 11.06.2020 11:36
Gelmiş gene real lifecı hem teknolijiden bir haber hemde ekonomiden bu tarz tipler birde birşey bildigini sanır dahada komik oluyorlar.
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2020 09:32
Diyelim adamlar dediğin konsolu yaptı. (imkansız ama neyse) eee. sonra ne satacaklar. sen ömrü billah o konsolla oynayacan. Neden? Real Life çünkü. Yeni konsal çıkartsa ne yapacak. Bi sonraki aşamada adama diycenki oyunun içinde biz de olmalıyız. Nathan reisle beraber hazine ararsınız artık:))))
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2020 16:22
Sağlam bir dr . bulmalısın bence öncelikle.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2020 16:21
Adamların düşüncesi şu çöp çıkarsak alır herkes gerek yok özenmeye saglam müşteri kitlemiz var oyunlarıda 4 k 30 fps yaparıZ 3 beş tane özel oyun yaparız nasıl olsa keriz çok... Takip edicem süreci 4 k 60 fps vermesse cihaz hayatta almam.şimdiden söylüyorum fps takıntı değil oyunlar için netliktir
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2020 16:37
Süreci takip etmen içimizi rahatlattı. Yoksa keriz gibi başyapıt oyunlar bekleyecektik.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2020 19:19
Doğru hayatın kanunu bu dostum sizde haklisiniz dogru söyleyene deli derler ruh hastası derler doktora git derler ama bilmezler ki hiç görmediğin bi şeyi anlatmak paylaşmak söylemek size gelmiyor çünkü gıdım gıdım emeklemeye alışmışsınız gerçekleri görmekten korkuyorsunuz yanılıyorsunuz
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2020 09:34
Kardeş sen bu fikrini sanayi ve teknoloji bakanlığına ilet. Yerli ve milli konsol çıkartalım. Real Life adlı konsolumuzla "tamamen gerçek" grafiklerle oynayıp gururlanalım bizde.
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2020 09:25
Yaptığın yorumlar o kadar çocukca ve bilgiden yoksun ki. İnsanlar dalga geçince de kızıyorsun. Real life diye bir şey uydurmuşsun, o değini yapmak için nasıl bir teknoloji lazım, ekran kartları, işlemci teknolojilerinden çalışma mantığından bi habersin.
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2020 09:19
gerçek dediğin ne arkadaş bi tutturmuşsun real life real life. Misal mesela diyelim fifa, komple gerçek gibi oldu. Ne geçecek eline. Maç izle daha iyi. Artı diyelim adam birebir aynısını yaptı. Bi sonraki sene ne yapacak?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.06.2020 16:39
heyecan için bambaşka grafikler ve fps hızıyla karşılaşmamız lazım.. bi savaş oyununda duvara siper alıp ateş ettiğimizde o duvar bikere gerçek olacak yok öyle plastikten kaplamalar korku oyunu oynuyosun o zombiyi gerçek görücem yok öyle anime karakterler biraz gözünüzü açın aynı köfteyi yemeyin....
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2020 09:22
Nasıl bir sistem lazım o dediğine, hayalci arkadaşım? Hollwood daki milyon dolarlık sistemlerle bile film efektlerinde o dediğin gerçekçiliği veremiyor adamlar. Yazarken biraz mantıklı düşünün yahu çocuk gibi fikirler .
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.06.2020 09:21
60 fps diye ağlayan arkadaşlar , merak etmeyin bu nesilde artık 30 fps tarih olur. 4k 50-60 pfs standart olur oyunlarda. Hiç olmadı bazı oyunlar 1080-60 fps olur ama 30 olmaz artık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sony PlayStation 5 etkinliğinin yapılacağı tarihi doğruladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×