Sony PlayStation oyunlarını PC'de görmek istiyor

Sony PlayStation oyunlarını PC'de görmek istiyor

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 23.09.2013 - 21:54
Her şeyin başı Gaikai
Sony Gaikai ile dönüşmeyi mi hedefliyor? Shuhei Yoshida'ya göre öyle. Şimdilik kısa vadede mümkün gözükmese de Sony Worldwide Studios'un başkanı bugün yaptığı bir açıklamada bulut teknolojisiyle varmak istedikleri nihai hedefin PC, akıllı telefon, tablet gibi cihazlarda PlayStation'ı bir hizmet olarak sunmak. Yani stream teknolojisiyle PlayStation donanım olmaktan çıkıp, Netflix, Hulu gibi bir hizmet haline gelecek. Yoshida'ya göre işin merkezinde PlayStation olmaya devam edecek ama genişlemeyi istiyorlar. Aslında kulağa mantıklı geliyor. Netflix'in hem Xbox, hem akıllı telefon, hem tablet hem de PC'de film izlettirdiği gibi bir gün Sony'de her yerde dijital oyun kiralasa, satsa güzel olur mu? Yoksa "yok benim önümde konsol olsun" der misiniz?

Sony PlayStation oyunlarını PC'de görmek istiyor
Yorumlar 48
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2020 14:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×