Sony PlayStation oyunlarını PC'de görmek istiyor

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 23.09.2013 - 21:54
Her şeyin başı Gaikai
Sony Gaikai ile dönüşmeyi mi hedefliyor? Shuhei Yoshida'ya göre öyle. Şimdilik kısa vadede mümkün gözükmese de Sony Worldwide Studios'un başkanı bugün yaptığı bir açıklamada bulut teknolojisiyle varmak istedikleri nihai hedefin PC, akıllı telefon, tablet gibi cihazlarda PlayStation'ı bir hizmet olarak sunmak. Yani stream teknolojisiyle PlayStation donanım olmaktan çıkıp, Netflix, Hulu gibi bir hizmet haline gelecek. Yoshida'ya göre işin merkezinde PlayStation olmaya devam edecek ama genişlemeyi istiyorlar. Aslında kulağa mantıklı geliyor. Netflix'in hem Xbox, hem akıllı telefon, hem tablet hem de PC'de film izlettirdiği gibi bir gün Sony'de her yerde dijital oyun kiralasa, satsa güzel olur mu? Yoksa "yok benim önümde konsol olsun" der misiniz?

Sony PlayStation oyunlarını PC'de görmek istiyor
Yorumlar 48
MK Okuru
MK Okuru 30.01.2023 02:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sony PlayStation oyunlarını PC'de görmek istiyor

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×