Sony, Project Morpheus demosu London Heist'ten intihar seçeneğini kaldırdı!

Emin Çıtak
Emin Çıtak 4.05.2015 - 10:17
Sanal gerçeklik teknolojisi şimdiden tartışmalara yol açıyor!
Dünyanın önde gelen teknoloji ve oyun firmaları birbiri ardına sanal gerçeklik teknolojisine adım atıyorlar, adım atmak ne kelime, bildiğiniz şu an koşturuyorlar.

Sony geçtiğimiz sene Project Morpheus’u görücüye çıkartmıştı ve bu yılki GDC fuarında oynanabilir demolarıyla cihazı ilk kez kullanıma sunmuştu. Bu projeler arasında London Heist ufak çaplı bir tartışmaya sebep olmuştu.

Gerçekçi oyun deneyimini son safhada yaşatan sanal gerçeklik cihazları belli konularda ileride etik ve psikolojik açıdan daha fazla tartışmaya sebep olabilir. Çünkü Sony tepkilerin ardından London Heist’ten intihar seçeneğini kaldırmak zorunda kaldı. Sony’nin bunu yapmasının nedeni sahnenin aldığı tepkiler olmuş. Birçok kullanıcı oyunu oynarken inanılmaz stres altında kalmış.

Tartışmalı sahnede bir noktada kendi alnımıza silahı dayayıp, tetiği çekebiliyoruz.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2023 14:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sony, Project Morpheus demosu London Heist'ten intihar seçeneğini kaldırdı!

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×