Sony, sekiz yıllık kullanıcıyı troll isimden dolayı yasakladı

Sony, sekiz yıllık kullanıcıyı troll isimden dolayı yasakladı

Furkan Güler
Furkan Güler 20.02.2018 - 13:40
Sekiz yıllık PSN hesabı, isim politikasına uymadığı için çöpe gitti.

Sekizinci konsol jenerasyonunun en başarılısı olan PlayStation 4'e çıkan oyunlara hepimiz hayran hayran bakıyoruz. Her oyununa sonuna kadar destek veren Sony, bu sefer bazı oyuncuları kızdırmış durumda. Hali hazırda PlayStation Network yetkilileri, uygunsuz kelimeler içeren kullanıcı adlarını yasaklıyor. Ancak bir Reddit kullanıcısı olan tiago28peixoto, sebepsiz yere PlayStation Network sisteminden yasaklandığını iddia etti.

PSN hesapları, uygunsuz isimleri nedeniyle kapatılıyor

PlayStation'dan aldığı bir e posta ile durumdan haberdar olan oyuncu, sınırsız süreliğine PlayStation Network sisteminden, kullanıcı adı sebep gösterilerek yasaklandığını belirtti. Kullanıcı adı KingMADAFAKA olan oyuncu, PlayStation 3 döneminden bu yana bu kullanıcı adını kullandığını belirtiyor. 12 yaşındayken bu kullanıcı adını aldığını ve şu anda 20 yaşında olduğunu söyleyen oyuncu, isminin aptalca olduğunun farkında. Ancak kendisi, yaşanan bu durumun adaletsiz olduğunu düşünüyor.

Hatta kullanıcı adı değişikliği için PlayStation ekibine e posta atan ancak olumsuz geri dönüş aldığını söyleyen oyuncu, FIFA hesabının oldukça değerli olduğunu belirtti. Tabi ki kendisinin FIFA hesabı, yaşanan bu talihsiz durum sonucunda çöpe gitmiş oldu.

Yorumlar 14
MK Okuru
MK Okuru 22.01.2021 05:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.02.2018 10:03
Kullanıcı adını değiştirmek isteyen ama ödülleri ve geçmişi çöp olacak diye değiştiremeyen o kadar çok insan var ki..1 tane mantıklı sebep sunsunlar neden değiştiremediğimize dair anlayacağım da..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.02.2018 00:06
Uyarmadan atması çok iyi niyetli gelmedi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.02.2018 23:46
Çocuk aklıyla bir hata yapmış. 8 yıllık emeği ha deyince çöpe atmak doğru değil. En azından değiştirmesi için bir şans verilebilir. Yazık vallahi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.02.2018 21:38
KingMADAFAKA ne yahu allah askina 12 yasinda cocugun boyle nickler kullanmasi bile normal beyinlerin isi degil. Bende nerdeyse onun yaslarindaydim psn hesabi actigimda sectigim nickname en fazla (halen kullandigim) "ademboy1907" gibi gayet cocukcaydi...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.02.2018 19:13
18 senedir Playstatıon kullanıcısıyım ilk defa yanlış bir davranışına şahit oldum...
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×