Sony, The Last of Us ve Detroit: Become Human'ın şiddet sahnelerini savundu

Sony, The Last of Us ve Detroit: Become Human'ın şiddet sahnelerini savundu

Furkan Güler
Furkan Güler 2.11.2017 - 13:03
İki oyun da +18 olacak.

Sekizinci konsol jenerasyonuna kattığı özel oyunlar ile PlayStation 4 platformunun büyük kitlelere ulaşmasını sağlayan Sony, The Last of Us: Part 2 ve Detroit: Become Human'a şiddet nedeni ile gelen eleştirilere cevap verdi. Özellikle Detroit: Become Human'ın, Paris Games Week videosunda gördüğümüz çocuğa ve kadına şiddet gösterilen sahneden dolayı eleştirilerin odağı olan geliştiriciler, bu tip oyunları büyük yaşlı oyuncular için yaptıklarını ve bu oyunların sadece yaşı büyük oyuncular tarafından oynandığını savundu.

The Last of Us: Part 2'nin ve Detroit: Become Human'ın şiddet sahneleri eleştirildi

Sony markasının yetkili isimlerinden Jim Ryan, The Last of Us: Part 2'nin ve Detroit: Become Human'ın muhtemelen +18 standardına sahip olacağını söyledi. Diğer bir yandan The Last of Us: Part 2'nin son yayınlanan videosunda oldukça fazla şiddet ve rahatsız edici sahne ile karşılaşmıştık. Gerçekçiliği ön plana koymak için bu çeşit sahneler ile oyuncuların karşısına çıkan geliştiricilerin bu yönünü seviyoruz ancak her yaşı küçük oyuncunun da kontrolsüz bir şekilde oyun oynadığını unutmamak gerekiyor.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2021 20:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.11.2017 18:50
ilk oyununda kargo bölümüne kadar oynayabildim yani oraya kadar dayanabildim.. bayıltıcı bir hal almıştı benim için.. sonrada cd sini attım bi köşeye.. muhtemelen ilki gibi buda çöp olacak.. almaya değmez yani.
Pitadeniz
Pitadeniz 6.11.2017 09:42
en ıyısını yapmıssın tamamen oyun oynamayı bırakmalısın
MK Okuru
MK Okuru 5.11.2017 22:27
bos adamsin acik ve net.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.11.2017 07:22
Dizilerde ve filmlerde daha fazla şiddet var. Çocuklar televizyon kumandasının bir tuşuna basıp izleyebiliyr bu şiddetli sahneleri. Onlar için endişe duysynlar daha çok. Oyunları öcü gibi gösterip toplumsal duyarlılık rolü yapmasınlar..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.11.2017 01:52
TLOU'un o videosundaki şiddet tam yerindeydi bence. Vuruculuğu ve etkileyiciliği pekiştiren bir öğeydi o videodaki şiddet. Bu şekilde yerinde kullanıldıkça okeyim ben şiddete. Sonuçta dünya ponyler ve gökkuşaklarıyla bezenmiş bir harikalar diyarı değil.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.11.2017 00:40
Oyunları çocuklar oynar, düşüncesinden artık kurtulmalılar. Bu nesil ve gelecek nesil yaş 80 olsada oyun oynayacaklardır. Büyük çoğunluk öyle olacak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.11.2017 16:49
Ailelerin gevşekliği yüzünden bizler zevkimizden oluyoruz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×