Sony ve Skype’tan mobil eğlence deneyiminde bir ilk!

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 2.05.2012 - 17:36
Skype, görüntülü aramaları artık Vita’da
Sony’nin yeni nesil taşınabilir eğlence sistemi PlayStation Vita (PS Vita) üzerinden Skype ile görüntülü arama yapılabiliyor. Sony ve Skype arasındaki bu işbirliği ile Skype görüntülü arama yetenekleri ilk defa bir mobil oyun cihazına kazandırılmış oldu. 22 Şubat’ta Avrupa, Amerika ve Orta Doğu bölgelerinde eş zamanlı olarak “Dünyayla, Yerinden Oyna” sloganıyla pazara sunulan PS Vita sistemi, hem Wi-Fi hem de 3G modelleri üzerinden görüntülü arama yeteneği ile sesli arama özelliği sunuyor*. PS Vita kullanıcıları uygulamayı PlayStation Store üzerindeki “Sosyal” kategorisi altından ücretsiz olarak indirebiliyor.

Sony ve Skype’tan mobil eğlence deneyiminde bir ilk!
Sony PlayStation Vita ile yaptıkları işbirliğinin yeni bir çığır açtığını vurgulayan Skype Gelişen Fırsatlardan Sorumlu Kıdemli Yöneticisi Manrique Brenes “Kullanıcılarımız, istedikleri yerden istedikleri zamanda Skype’ın sunduğu özelliklere erişebilmekten çok memnun. PS® Vita için Skype’ın lansmanı ile Skype üzerinde görüntülü aramaları, dünyanın her yerinde, tüm platformlardan erişilebilir hale getirme nihai hedefimize ulaşmak ve mevcut PlayStation® kullanıcılarının bir oyun konsolu üzerinden video aramaları taleplerini karşılamak yönünde önemli bir adım atmış bulunuyoruz” dedi.

PS Vita ile eğlenceyi doyasıya yaşarken hiçbir aramayı kaçırmayın
PS Vita sistemi üzerindeki Skype uygulaması, kullanıcılar, oyun oynarken veya diğer uygulamaları kullanırken “arka plan modu”nda çalışıyor**, kullanıcılara da oyunu “durdurma,” arama yapma, ardından da bir önceki faaliyetlerine geri dönme imkanı tanıyor. Buna ek olarak, PS Vita sistemi, cihazın hem önüne hem de arkasına bakan iki ayrı kameraya sahip olduğundan, kullanıcılar Skype üzerinden gerçekleştirdikleri aramalar sırasında her ikisi arasında gidip gelebiliyor. Bu sayede, oyun oynanırken veya diğer bir uygulama kullanılırken hiçbir görüşmeyi de kaçırmıyor.

Sony ve Skype’tan mobil eğlence deneyiminde bir ilk!

Oyunun kurallarını değiştiren mobil eğlence sistemi
PS Vita, bugüne kadar üretilen herhangi bir taşınabilir oyun sistemi için belirlenen en yüksek standartlara sahip. Nefes kesici 5 inç (16:9), 960x544 piksel, yaklaşık 16 milyon 770 bin renk, organik ışık yayan (OLED) çoklu dokunmatik ekran, güçlü ana işlemci/grafik işlemci, dokunmatik arka yüzey, çift analog kontrol, hareket sensörleri ve çift kamera, bu standartların en başında yer alıyor. Oyun tutkunlarına, diledikleri her zaman ve her yerde taşınabilir oyun deneyimleri sağlayan PS Vita’nın yaklaşık 279 gram ağırlığındaki 3G/Wi-Fi kristal siyahı modeli 959 TL ve yaklaşık 260 gram ağırlığındaki Wi-Fi kristal siyahı modeli ise 799 TL tavsiye edilen satış fiyatıyla sunuluyor.

*Sesli ve görüntülü aramalar, bazı ülkelerde Wi-Fi bağlantısı gerektirmektedir. 
**Bazı oyunlar, ağ bağlantısını kapatacak, dolayısıyla da gelen Skype aramalarını durduracaktır. 

- Basın Bülteni
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2021 11:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sony ve Skype’tan mobil eğlence deneyiminde bir ilk!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×