Sony, yeni bir taşınabilir konsol üzerinde çalışıyor olabilir

Sony, yeni bir taşınabilir konsol üzerinde çalışıyor olabilir

Furkan Güler
Furkan Güler 25.05.2018 - 14:27
Hazır PS Vita yeni ölmüşken.

Geçtiğimiz günlerde PS Vita'ya çıkan kutulu oyunlara destek vermeyeceğini söyleyen Sony, bu sefer yeni bir taşınabilir konsol hakkında bazı ipuçları verdi. Yatırımcıları ile bir araya gelecek soruları yanıtlayan yeni PlayStation patronu John Kodera, oturma odalarımızda duran klasik konsol sistemi yerine, mobil veya hibrid bir konsol sistemini tercih ettiğini açıkladı. Bu sistemlerin oyun deneyimini daha iyi sunduğunu söyleyen Kodera, seçenekler arasında düşüneceğini belirtti.

PlayStation markasının patronu, yaptığı son açıklamada hibrid konsollara değinmek istedi

Sony yetkililerinin aklında şu anda ne var bilmiyoruz. Ancak gelecek dönemlerde Sony'nin eski tarz bir sistem yerine Nintendo Switch gibi ilgi çekici bir sistem tercih edeceğini söyleyebiliriz. Şu anda PlayStation 4 ve Xbox One'a nazaran oyun kütüphanesi daha az olan Nintendo Switch, ilerleyen dönemlerde oyun kütüphanesi geliştirilirse etrafına daha fazla oyuncu toplayacaktır.

Hatta bazı oyuncular, üçüncü parti oyunları özellikle Nintendo Switch'te oynamak istiyor. Oyunları daha rahat bir şekilde oynamaya imkan veren Switch'in altyapısından yola çıkarak, oyuncuların mobiliteye önem verdiğini söyleyebiliriz .

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 15:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.07.2019 13:10
yı oldu 2019 çıkarmadı boşuna ümitlenmeyelim
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.05.2018 12:01
Ps4'ün aynısını el konsoluna aktarabileceklerse yapsınlar. (veya Ps5'in artık) Yani psp için özel oyun beklemeyelim. Ps4'e ne çıkıyorsa anında açsın. Bunun yanında psp Exclusive ve eski psp ve vita oyunları da açarsa süper olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.05.2018 08:24
Nintendo switch'in keyfini yaşayan bir daha vazgeçemez, benden söylemesi...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.05.2018 07:25
Sony iyi bir el konsolu çıkartırsa neden almayayım ,fiyatı iyi oldu mu ve kırılmasına karsı önlemler alındı mı, gelecek icin oyun destegi sözünü verdi mi neden satmasın zaten yapabilecek gücü var sadece reklamını iyi yapması lazım...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.05.2018 23:12
Şeklin yeter babaaaa
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×