Sony'nin 2013 beklentileri yine düştü!

Sony'nin 2013 beklentileri yine düştü!

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 1.11.2012 - 11:56
Japon firması zor günlerden kurtulmadı
Sony firması önlerindeki ikinci çeyrek için beklentilerini yineleme ihtiyacı duydu. Bu yenilemede tatminkar oyun satışları ile beklenti altında kalan cihaz satışlarının da etkilediği rakam düşürmeler mevcut.

Daha öncesinden toplamda 16 milyon PS Vita ve PSP - 10 milyon Vita, 6 milyon PSP- satışını ön görürken şimdi ise bu rakamı değiştirme fikri aldı.

Daha sonra firma biraz kırpma yaparak yeni rakamını 12 milyon olarak açıklamıştı. PSP ve Vita arasındaki oranın ise aynı kalacağını belirtti.

Sony'nin 2013 beklentileri yine düştü!
Bugün yapılan açıklama ile 31 Mart 2013 sonunda toplam satışın 10 milyon olacağı tahminini açıklayan firmanın beklentisi gittikçe düşüyor.

Öte yandan ev konsolu tarafında işler sorunsuz ilerliyor gibi. Nitekim PS3 ve PS2 için 16 milyonluk rakam hala devam ediyor lakin yazılım tarafında rakam geçen seneye göre %15.8'lik bir düşüş yaşıyor.

Elbette bunların hepsi firmanın son yaşadığı 198 milyon dolarlık kaybın bir sonucu. Öte yandan geçen seneye bakılacak olursa bundan %10 daha fazla zarar eden Sony, bu sene zarardan kar etmiş gibi gözüküyor.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 10:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×