Sony'nin gelecek planları arasında el konsolu yer almıyor

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 4.12.2019 - 14:15
Sony el konsolu yapmayacak

Game Infoermer'a konuşan Sony ınteractive entertainment CEO'su Jim Ryan Playstation Vita'nın muhteşem olduğunu ve sunduğu oyun deneyimini harika olduğunu ancak Sony'nin artık bu işin içinde olmadığını belirtti. Daha önce de Sony'den el konsolu ile ilgili bir çalışma içinde olunmadığını belirten açıklamalr yapılmıştı. Görünen o ki Sony el konsolu projelerini uzun bir süre için rafa kladırdı.

Sony'nin gelecek planları arasında el konsolu yer almıyor

Geçtiğimiz haftalarda Sony'nin aldığı küçük hafıza kartı şeklindeki kartuş, Sony yeniden el konsolu yapıyor olabilir şeklinde yorumlanmıştı. Ancak bu kartuşların ne Playstation 5'e ne de Sony'nin yeni el konsoluna ait olmadığı ortaya çıkmıştı. Bu söylentilerin ardından Sony tarafından teknoloji devinin artık el konsollarına sıcak bakmadığını belirten açıklamalar yapıldı. Oyun yönünden PS Vita'ya beklenen desteği vermeyen Sony akıllı telefon piyasasının ezici hakimiyeti sonrasında yeni bir el konsolu için de bir girişimde bulunmayacak. Sony'de şu anda PlayStation 5 için yoğun bir mesai harcanıyor. Playstation önümüzdeki yıl Kasım - Aralık ayında çıkacak. 

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 20:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2019 00:51
2000 li yılların başında az oynamazdık keşke yapsalardı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2019 14:58
Bu alanda nintendo rakipsiz niye , çünkü kendine özgü oyunları var. Bir konsolu sattıran özel oyunlarıdır, 4k mış 30 çekirdekmiş bunlar sonra gelir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sony'nin gelecek planları arasında el konsolu yer almıyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×