Sony'nin PS4'e güveni yıllar boyu sürecek

Sony'nin PS4'e güveni yıllar boyu sürecek

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 12.06.2013 - 18:45
Hedef sürekli 399
E3'ün bomba isimlerinden Sony konferanstan sonra da sürprizleri ve güzel haberleri sunmaya devam ediyor. Bilirsiniz ki firmanın her yeni konsolu piyasaya çıkarttığında 5 ila 10 yıllık bir planı bulunur. Bunu uzun süre boyunca PS3 için de dile getirmişlerdi ve bu politika yeni nesil konsol için de geçerli olacak.

Sony Worldwide Studios patronu Shuhei Yoshida, Playstation 4'ün ömrünün 10 yıl olmasını beklediğini belirtti.

Yapılan bir röportajda Yoshida PS4 ile 8GB bellek desteği sayesinde platformun büyümeye açık olduğunu ve PS4'e 10 yıl boyunca destek verdiklerini açıkladı.

"PS3'ün hayatının ortasına geldiğimizde onun sunduğu sistem ile yapabileceklerimizin sınırına gelmiştik bile. Pek çok insanın istediği croos-game sesli mesajlaşmayı da eklemek istedik ancak maalesef ona yer kalmamıştı."

Sony'nin PS4'e güveni yıllar boyu sürecek
"Dolayısı ile PS4'ün genişiliği, bize sunduğu hızlı bellek üstünlüğü ileride daha bir çok özelliği getirmemizi sağlayacak, bunun yanında sürekli olarak online servislere de yatırım yapıp yeni şeyler ekleyeceğiz. Bu şekilde bundan 3 yıl sonra PS4, noel zamanında çıkacak olan PS4'ten çok çok daha iyi bir hale gelecek. Zaten PS3 ve PS Vita'da da olayımız hep buydu."

Yeni sistemin fiyatı hakkında da konuşan Yoshida, Sony'nin PS3'ten ders aldığını ve bu sefer sistem mimarisi, network servisi ve pek çok konuda daha iyi iş çıkartacaklarını belirtti.

"PS4'ü tasarlarken tek yaptığımız şey PS3'ten ders çıkartmaktı. Oyun geliştirmesini rahatlatma amacı ile sistemin maliyeti bunun büyük bir kısmını oluşturuyordu. Her zaman için aklımızdaki rakam 399 dolardı ve bizler de bu rakamı sabit tutabilmek adına sistemi tasarlarken önemli olan donanımları çok dikkatli bir şekilde seçtik."

"Dolayısı ile şu anda hedeflediğimiz şeyi yaptığımızı söyleyebilirim ve umuyorum ki insanlar bunu sevecektir. Microsoft'un konferansta fiyat açıklaması bizim için çok sürpriz bir andı... iyi manada."
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2020 02:51
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×