Sound Blaster X-Fi

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Sound Blaster X-Fi
Creative firması, yeni nesil ses kartları olan Sound Blaster X-Fi serisini duyurdu. Audigy 2 ve Audigy 4'e nazaran birçok yenilik içerecek olan Sound Blaster X-Fi serisi, yeni bir ses işlemcisi ile çalışacak.

24-bit/96KHz audio playback'a sahip seride, format dönüştürmelerinde, ana sesin arkasında oluşabilecek yabancı sesler olmayacak ve tertemiz sesler elde edilebilecek. Ayrıca, kartların Dolby Digital EX, DTS-ES ve 7.1 hoparlör sistemlerine de desteği olacak.

Sound Blaster X-Fi kartlarının ikisinde 64 MB X-RAM olacak. Bunun sayesinde, işlemcinin üzerinde ses yükü alınacak ve sesle ilgili her türlü işlem, bu RAM üzerinde depo edilecek. Sound Blaster X-Fi serisinin 4 kartı da belirlenmiş durumda. X-Fi XtremeMusic, en sade kart. Bunun yanında kendi medya işlemcisini içeren diğer bir kart ise Sound Blaster X-Fi Platinum olacak. Oyuncuların vazgeçilmezlerinden olacağı tahmin edilen kart ise, Sound Blaster X-Fi Fatal1ty FPS. X-Fi serisinin en sağlam ürünü ise muhtemelen Sound Blaster X-Fi Elite Pro olacak. Kartlar, 22 Ağustos'tan itibaren piyasalardaki yerlerini almaya başlayacaklar.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.07.2021 02:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sound Blaster X-Fi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×