Söylentiye göre yeni Metal Gear ve Silent Hill oyunları yapım aşamasında olabilir

Murathan Özlü
Murathan Özlü 2.10.2021 - 15:41
Hideo Kojimanın ayrılığına rağmen, Konaminin yeni Metal Gear, Silent Hill ve Castlevania oyunları üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Konami'nin, yeni Metal Gear, Silent Hill ve Castlevania oyunları üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. VGC'in Konami'de çalışan anonim isimlere dayandırdığı iddiaya göre Japon oyun firması, Hideo Kojima'nın ayrılığının ardından üç önemli oyun serisini tekrar canlandırmaya hazırlanıyor. P.T. konusunda yaşanan anlaşmazlıkların ardından firmadan ayrılan Kojima'nın Microsoft ile birlikte oyun geliştirdiği iddia edilmişti.

Yeni Metal Gear oyunu eski MGS'lerin etrafına kurulabilir

VGC'in raporuna göre  Konam'inin ana stüdyosu dışarıdan da destek alarak Castlevania serisinin "yeniden tasarlanmış" hali üzerinde çalışıyor. Yeni Metal Gear oyunu ise serinin modern uyarlamaları yerine Metal Gear Solid 3: Snake Eater'ın tarzına ve hikayesine yoğunlaşacak. Erken yapım aşamasında olan Metal Gear oyununun üzerinde çalışan Virtuos firması Jedi: Fallen Order, The Last of Us Part 2, Devil May Cry gibi oyunlara da katkı vermişti.

yeni Metal Gear

Site, son olarak birden fazla Silent Hill oyununun yapım aşamasında olduğunu iddia ediyor.  Kojima'nın çalkantılı ayrılığının ardından mirası MGS serisinin yeniden yapımının veya elinin değmesine izin verilmeyen yeni Silent Hill oyunlarının, Konami'nin oyuncu topluluğunda nasıl bir karşılık alacağını zaman gösterecek. Tabi iddialar gerçekse.

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2023 22:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2021 19:14
Benim merak ettiğim asıl şey, neden bu sitedeki herkes sanki Silent Hill serisini Sony PS exc oyunu sanıp, Sony, PS5 e SH Remake yap diyor? Arkadaş oyun Sony nin değil, Konami nin. Bilmediğiniz oyunu Sony nin zannedip ikide bir sony ps5 e silent hill yap diyerek yaşınızı belli ediyonuz.
MK Okuru
MK Okuru 6.10.2021 16:33
01.03 ne boş u kardeşim? Bunu diyenlerin hayatlarında Silent Hill oyunu görmedikleri, oyunu sony e yap demelerinden belli değil mi? Bilmedikleri oyunu, alakasız firmadan istiyor. Sende oyun nasıl olacak onu merak et diyorsun. Oyunun yapıldığına dair resmi bir açıklama, duyuru yok ki? Neye sevineyim
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2021 01:03
Dostum sende çok boş şeyi merak etmişsin Merak edeceğin konu oyun nasıl olacak canım dostum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2021 12:16
Hiç boşuna beklemeyin silent hill 2 enhanced edition aratın bulun.4k kalitesinde grafiklerle birde tanshaydar alt yazı yapmış uğraşmış ellerine sağlık oynayın.
Konami de belkide böyle modlanmış biçimde yayınlayacak :)
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2021 19:07
Çözünürlük yükseltince grafikler güzelleşmiyor yalnız süper zekalı kardeşim. Övünerek yazmışsın birde 4K diye. 4K olsa ne olur, oyun yine 2001 grafiklerine sahip eski oyun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2021 19:10
Kaliteli bir MGS oyununu gelmesi şart! Zaten Phantom Pain'in sonunda hikayenin bitmediği belliydi. Üstüne Survive felaketi çıktı. Seri iyice boka battı.
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2021 04:35
Phantom Pain de hikaye bitti, bilmiyorum MGS fanı mısın ama MGS kronolojik sırayla gitmez. Venom aynaya yumruk attıktan sonra zaten Solid Snake ile kapışmaya gidiyor o oyunda piksel olarak MSX'e çıktı. Venom kaseti takarken üstünde Operation Intrude N313 yazıyor yani Solid Snake'in üsse sızma olayı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.10.2021 00:39
Yeni bambaşka eski silent hill tadında birde tıpkı pes deki gibi en azından Türkçe alt yazılı bi sh tadından yenmez.Üstünede şöyle bi castlewania lord of shadow gibi kaliteli yine alt yazılı muhteşem olurdu.
Mgs bakalım yapabileceklermi survive da içine mıçtılar çünkü :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2021 23:19
Silent Hill 1 remake gelse PS5 de oynasam ondan sonra ölsem de gam yemem,yillardir bekliyorum bir umut ;)
MK Okuru
MK Okuru 3.10.2021 00:36
Birden fazla ise 1 remake gelebilir ama konami bu sağı solu belli olmaz remastered da yapabilir.Aman ne uğraşacam emulardaki gibi yap 4k 60fps remastered bunu böyle satarızda diyebilir.
1 remake olsa süper olur.
Şuanda sh2 enhanced edition türkçe alt yazı oynuyorum yeni başladım süper görseller var.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Söylentiye göre yeni Metal Gear ve Silent Hill oyunları yapım aşamasında olabilir

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×