Speed At Home

Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Gaz pedalının keyfi bir başka oluyor.
Yarış oyunlarını klavyeden oynamak ile direksiyondan oynamak daha farklıdır. Bir tanesinde tuşlara basar ve ilerlersiniz. Diğeri ise size gerçekçilik sağlar, sanki arabayı kullanıyormuşsunuz edasını hissettirir. Elleriniz ile sıkı sıkı direksiyonu tutup, sanal yola bakıp sonrada ileri doğru fırlamak oldukça keyifli olur. Virajları dönmeye çalışırken bu sefer yönlendirme tuşlarındaki parmaklarınız değil, tüm eliniz direksiyona sıkı sıkı bağlı kalır. Amaç virajı dönüp, bir an önce gaza basıp, önünüzdeki rakibinizi geçmektir. Çoğu zaman da siz ona aynadan bakar bir de el sallayabilirsiniz. Yine de ayaklarınızın altındaki iki pedal, elinizdeki direksiyon bazı zamanlar büyüyü bozabilir.

Sorun çözülür mü?

Speed at Home, artık bizlere eskisinden çok daha gerçekçi sürme zevki yaşatacak. Çünkü yapmamız gereken, gerçek bir sürücü koltuğu arkasına yaslanıp, tozu dumana katmak olacak. Yanlış değil, gerçek bir sürücü koltuğu Speed at Home ile evlerimize geliyor. Nedir bu Speed at Home? Kendisi bizlere gerçek bir yarış heyecanı sağlayan bir aksesuar. Ancak çok ilginç bir aksesuar, sanki bir yarış arabasının içi ayağımıza getirilmiş gibi.

Tamamı, aluminyumdan yapılma gövdesi ile hem rahat hem de hafif. Ayrıca istenilen yere de taşınılabiliyor. Yapmanız gereken gövdeyi parçalarına ayırıp istediğiniz yere götürmek. Hafif olması nedeni ile, taşımada sorun çıkarmıyor. Altında taşıma tekerlekleri bulunuyor. Bunları bir yerden bir yere götürmek de çok işe yarıyor. Ayrıca her boya ayarlanabiliyor; Speed at Home’yi kullanan oyuncu istediği biçimde tasarımın boyunu ayarlayabiliyor. Bu sayede istediği rahatlığı sağlamış oluyor. Diğer ilgi çekici unsur ise, ithal edilen sürücü koltuğunun da rahat olması. Normal bir koltukta değil, spor arabalar için üretilen cinsten.

Hızlı ve Öfkeli

Speed at Home, ister PS2 ister PC olsun, iki platforma da uyuyor. Her iki sisteme de sorun çıkartmadan bağlanabiliyor. Yarış simülatörünün en büyük özelliği, size atmosferi birebir yaşatması. Çünkü içine oturduğunuz zaman elinize gelen direksiyon, sürücü koltuğu ve ayaklarınıza değen pedallar ile kendinizi bir yarış arabasında hissediyorsunuz. Bunu gerçekten de başarıyor, kişiyi oyun atmosferine girdiriyor.

Artık evinizde resmen Ralli veya Formula heyecanını hissedebilirsiniz. Bu ilginç alet; daha hızlı, daha gerçekçi ve daha heyecanlı sloganı ile piyasaya çıktı. Bunu her daim başarıyor, çünkü bu amaç ile, daha gerçekçi olması ile yapıldı. Tescilli bir marka olan Speed at Home; dayanıklı aluminyum gövdesi, ithal sürücü koltuğu, kolayca taşınması ve monte edilmesi ile sorun çıkarmayan bir alet.

Şu ana kadar oldukça iyi olan ve sağlam özellikler barındıran Speed at Home’nin, parasal olarak biraz tuzlu. Parasal açıdan herkese hitap etmeyebiliyor. Bize heyecan ve gerçekçi bir atmosfer sağlayan bu ilginç alete www.speedathome.com adresinden bakabilirsiniz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2024 12:23
Kalan Karakter: 300 Gönder
Speed At Home
İlginizi Çekebilir