1/3

Spider-Man 2

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Manhattan’da hesabı görülecek yeni suçlular var… Spider-Man yine görev başında.
Platformlar PC
Spider-Man 2
Merlin Puanı 70
Artılar Oldukça kolay kontroller. Haritanın derinliklerine gizlenmiş minik oyunlar.
Eksiler Oyun çok basit ve çok kısa. Son derece yüzeysel bir hikaye.

Peter Parker’ın başı beladan hiç kurtulmayacak mı? Baygın gözlü sevgilisi Mary Jane ile imkansız aşklarına isim koymaya çalışırken, belanın olduğu yerde yaban gülü gibi biten May halası ile mi uğraşsın? Yoksa, Manhattan şehrini polislerin çaresiz kaldığı süper güçlü suçlulardan mı temizlesin? Şüphesiz zor bir durum. Üstelik suçun işleneceği anda sevdiklerine; “Beni şurada iki dakika bekle. Hemen döneceğim” yada “Kendimi iyi hissetmiyorum. İyisi mi bir tuvalete uğrayayım.” gibisinden bir yalan uydurmak zorunda kalması ve suçlulara cezasını verdikten sonra, geri döndüğünde sevdiklerinin yerinde yeller esiyor olması onun şevkini bir kere bile kırıyor mu? Hayır. Çünkü o bir halk kahramanı. Çünkü o, Spider-Man.

İçinde polisten çok suçlu bulunan şehir, Manhattan

Peter Parker’ın (Örümcek Adam’ın) hikayesi hep aynıdır. Halası ile bankaya gider, banka soyulur, Peter üstünü değiştirmek için tuvalete gider, onca insan arasından hemen halası kaçırılır. Yada sevgilisi (baygın gözlü) Mary Jane ile samimi olmaya çalışmaktadırlar ki adamın biri suç işlemeye teşebbüs eder. Peter suçluyu yakalamak için hemen bir bahane uydurur sevgilisine ve bir an bile kaybetmeden yollara düşer. Peter sokak suçluları ile dalaşırken, Mary Jane esas kötü adam tarafından kaçırılır. Bir başka ihtimal ise; Örümcek Adam asıl suçlunun peşindedir, ancak onu oyalayacak o kadar çok kötü adamla karşılaşır ki, asıl kötü adam plânını bitirmek üzeredir bile. Kısacası Peter’ın hiç boş vakti yoktur. Tabi bu kadar iş arasında nasıl okula gittiği yada nasıl bilim adamı kadar bilgi sahibi olduğu tartışma konusudur ama sonuçta o bir kahramandır ve işinde gayet iyidir.

Spider-Man 2’nin konusunu ana hatları ile şöyle; sıradan bir Manhattan öğleninde hızla ilerleyen bir minibüs belirir. İçinden çıkan birkaç suçlu Örümcek Adam tarafından pataklanırken, minibüs asıl planını uygular ve dünyanın en azılı suçlularının bulduğu “Manhattan Hapishanesi”nin güvenliğini çökertir. Akabinde tüm şehir suçlularla dolar. Polisler her zaman olduğu gibi çaresizdir. Fakat olaya el atmak için Örümcek Adam çoktan gönüllü olmuştur bile. Serinin bu ikinci oyununda Örümcek Adam hikayelerinin en ünlü suçluları ile karşı karşıya geliyoruz. Dr. Octopus (Dr. Ahtapot) komutası altında olan ve onun asıl planını yapması için gerekli olan zamanı kazanabilmesi adına, Örümcek Adam’ı oyalamak için görevlendirilen; Mysterio (Mistik), Puma, Rhino (Gergedan) ile kozlarımızı paylaşacağız. Her bölümün sonunda boss olarak karşılaşacağımız bu karakterler oyunda bizi zorlayacak nadir yaratıklar.

İçinde örümceklik duygusundan çok yardımseverlik bulunan kahraman, Spider-Man

Her dövüş esnasında yada sonunda yaptığı esprilerle, sevenlerinin kalbinde taht kurmuş karakterimiz Spider-Man’in bu ikinci oyunu, kontrol edilmesi oldukça kolay bir yapı ile karşılıyor bizleri. WASD tuşları ve mouse’un iki tuşu ile her hareketi yapabileceğimiz oyun, gereğinden fazla kolay olması ile baştan insana eğlenceli gelse de, zorlandığınız hiçbir nokta olmaması bir süre sonra sıkabiliyor. Mouse’un sağ tuşu ile zıplarken, sol tuş ile ise her şeyi yapabiliyoruz. Ekranın ortasında bulunan minik örümcek simgesi etkileşim içine gireceğimiz bir cismin üzerine geldiğinde, ne yapabileceğimizi yazarak bildiriyor. Bize de sadece sol tuşa basmak kalıyor. Duvara getirdiğimizde “zip” diyerek o duvara ağ atabileceğimizi ve bir anda oraya yapışabileceğimiz belirtirken, her hangi bir düşmanın üzerine getirdiğimizde “web” veya “pull” diye ikaz ediyor. “Web” ikazını gördüğümüz anda tuşa basarsak düşmanımızı ağımızla geçici bir süre hareketsiz bırakabiliyoruz. “Pull” komutuyla ise, düşmanımızın elindeki silahı alabiliyor yada belirli cisimleri hareket ettirebiliyoruz (Bazı kolları çevirmek gibi).

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×