1/3

Spider-Man 2

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Spider-Man'i konsolda ağırlamak bir başka oluyor.
Platformlar XBox
Spider-Man 2
  • Yapımcı - Yayıncı Treyarch - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 87
Artılar Yaşayan New York şehri. Yapacak pek çok farklı görev. Başarılı seslendirmeler.
Eksiler Kamera hataları. Oyuncuyu çok zorlamayan yapay zeka.

Dört bir yana ağ fırlatmak, taklalar atarak gökdelenler arasında süzülmek, New York’un en azılı suçlularını altederken, bir yandan da espriler patlatmak… Gündelik hayatını bir kenara atmak zorunda kalmasına rağmen, New York halkına yardım etmeyi kendine görev bilen kahraman Spider Man; ikinci oyunuyla birkez daha karşımızda. Üstelik bu sefer turnayı tam gözünden vurmuşa benziyor. Vizyondaki filmi ile aynı senaryoyu temel alıp, yeni birkaç düşman ekleyip yoğunlaşan hikayesi, başarılı grafikler ve gerçekçi animasyonlarla birleşince ortaya gayet başarılı bir oyun çıkmış. Yapılacak sayısız görev ve harita üzerinde sınırsız dolaşma imkanı sunan şehir yapısı ile oyunlarda uzun zamandır aradığımız duyguyu yeniden yaşatıyor bizlere. Özgürlüğü…

Spider-Man’in hikayesini bilmeyen yoktur. Genç gazeteci Peter Parker, olağanüstü örümcek güçlerini kullanarak yaşadığı şehri suçlulardan temizlemeye kararlıdır. Gelgelelim özel hayatı ise hiç iyi gitmemektedir. Sevgilisi Mary Jane’e verdiği hiçbir sözü tutamadığı ve derslerini aksattığı için herşey baş aşağı gitmektedir. Üstüne üstlük patronu Jamesson’un çektiği hiçbir fotoğrafı beğenmemesi ve Peter’ın hak ettiğinin çok altında ücret ödemesi ise bu karamsar tabloya tuz biber eker. Günlük hayatında genel olarak oldukça bitkin ve yorgun görülen Peter, Örümcek Adam kılığına girdiğinde ise suçluların korkulu rüyası olur. Sıradan suçluları çerez niyetine yerken, kendisi gibi olağanüstü güçlere sahip kötü düşmanları ise onu asıl uğraştıracak olanlardır.

“Hi! My name is Spider-Man. I’ll be your superhero today.”

Spider-Man 2 DVD’sini konsolunuza yerleştirip, şehirde ilk turunuzu attınığınız anda fark edeceğiniz en önemli özellik, tıpkı Grand Theft Auto’da (GTA) olduğu gibi yaşayan bir şehrin olması. Ana senaryo gereği yapmanız gereken zorlu görevlerin yanı sıra istediğiniz zaman şehrin içinde dolaşabilmeniz ve halk arasından insanların minik yan görevlerini yapmanız mümkün. Büyük kısmını gökdelenlerin oluşturduğu Manhattan sokaklarının her yanını dolaşabilmek, Empire State gökdeleninin tepesine çıkıp yaşayan şehri izlemek oldukça keyif veriyor. Doyurucu karakter animasyonları ve göze hoş gelen çevre dizaynı ile olumlu puanlar toplayan oyun, güzel kurgulanmış hikayesi ile oyuncuya hoş anlar yaşatıyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×