Spider-Man 2

Umut Ersaraç
Umut Ersaraç 3.06.2010 - 12:31
Telefondan bile ağ fırlatan kahraman; Spider-Man...
Platformlar n-Gage
Spider-Man 2
  • Yapımcı - Yayıncı Backbone Entertainment - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 75
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%75
Artılar 2 boyutlu tasarlanmış bölümler eğlenceli, efektler güzel, filmin konusundan kopulmamış, Spiderman 2 hastalarına yetiyor. Bir telefon oyunu için başlı başına bir şaheser.
Eksiler 3 boyutlu bölümlerdeki her şey eksi (oynanabilirlik, grafikler, ses), çok çok daha iyi müzikler konulabilirdi..

Ortalığı kasıp kavuran Spiderman 2 çılgınlığı sinemalar, PC’ler ve konsollardan sonra N-Gage’e de geldi. Aslında Nokia bu oyunu N-Gage QD’nin çıkış oyunu yapıp ilk N-Gage’in yarattığı bazı olumsuzlukları silmek istiyordu ve görünüşe göre Spiderman 2 hem Nokia’nın hem de Activision’un yüzünü güldürdü

Ağ hastalığı…

Doc Ock, Rhino ve Lizard’ı karşınızda bölüm boss’ları olarak görebileceğiniz oyunda 5 tane 3D, 15 adet de 2D bölüm bulunmakta. 2 boyutlu olan bölümlerde karşınıza gelen düşmanları bir güzel dövüyor, bina üstlerinde hoplaya zıplaya geziyor, kötü adamlar tarafından esir alınmış zehir saçan ortamlarda bulunan esirleri kurtarmaya çalışıyorsunuz. Bazı bölümlerde ise fotoğraf çekme görevi veriliyor ve genelde iki boyutlu bölümlerin sonunda birer boss’la karşılaşıyoruz. Manhattan’ın binaları arasında ise 3 boyutlu olarak ağ atmaya başlıyoruz ve üstümüzde bulunan okun gösterdiği yerlere gitmeye çalışıyoruz. Bu sırada puanınızı yükselten token’ları topluyorsunuz. İşte oyunun en büyük problemi buralarda başlıyor, 3D bölümlerde N-Gage neredeyse donma noktasına geliyor ve frame rate inanılmaz düşüyor; dolayısıyla oyun ağır çalışmaya, grafikler ise C64 seviyesine inmeye başlıyor. Bir de bu 3 boyutlu bölümlerde kontrol sistemi bir garip olmuş; bir yöne bastığınızda bir anda tepe taklak düşmeye başlayabiliyorsunuz. Bu da oyunun hanesine koskocaman bir eksi olarak yazılıyor.

Açıkcası 2D bölümlerde yönler ve tuşların işlevleri çok açık; ancak 3 boyutlu bölümlerde oyunun oynanabilirliği gerçekten bir facia, çünkü yön tuşlarına bastığınızda Spiderman’in ne yapacağını kestiremiyorsunuz. Hele ki bir şey toplamak için arkanızı dönmeye kalkarsanız (ki bence boşverin) dünyanız dönüyor. 3 boyutlu bölümler Spiderman 2’ye grafiklerden sonra kontrollerde de eksi puan aldırıyor. Kısaca gözünüze ve elinize hitap eden bölümler hep 2D bölümler olacaktır. Genel olarak konusu film ile paralel giden oyunda, oyun süresini arttırmak için ekstradan maceralar da konuya dahil edilmiş, bu da oyuna bir farklılık kazandırmış.

N-Gage’in harici hoparlör sistemini kullanan oyun ses efektleriyle Spiderman hayranlarının yüzünü güldürüyor; fakat müziklere efektler kadar özen gösterilmemiş.

Spiderman 2’yi başka bir konsol için incelemiş olsak kesinlikle işinizin olmayacağınızı söylerdik; ancak bu oyun sizin cep telefonunuz için hazırlanmış ve inanın PSOne’daki Spiderman oyunu ile yarışır durumda bir eğlence potansiyeline sahip. Bu yüzden eğer ağ hastalığınız varsa, N-Gage’ime de oyun istiyorum diyorsanız Spiderman 2 iyi bir tercih olacaktır.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 15:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
Spider-Man 2

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×