1/3

Spider-Man 3

Nurullah Karapınar
Nurullah Karapınar 3.06.2010 - 12:31
Örümcek ağlarından geçilmeyen Manhattan'da, onlarca bela sizi bekliyor.
Platformlar XBox 360
Spider-Man 3
  • Yapımcı - Yayıncı Treyarch - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 76
Artılar Kontroller gayet rahat. Ağ atarak etrafta gezinirken Örümcek Adam'a tam olarak yön verebiliyoruz. Combolar bir hayli fazla ve etkili olduğu için dövüşler zevke dönüşüyor. Harita menüsü kullanışlı ve basit. Zamanında tuşlara basma işi, oyuna iyi adapte edilmiş. Black Spider.
Eksiler Karakter kaplamaları aceleye getirilmiş. Bazı görevler sıkıcı ve anlamsız. Yer yer yapay zeka sorunları karşınıza çıkıyor.
"Manhattan'ın soğuk rüzgarları yüzüme vuruyor. Hayatım hiç normal değil ve ben fırtınaya tutulmuş gemi gibi meçhule sürükleniyorum. Bazen yaptıklarımdan pişmanlık duyuyorum, ama hiçbir şey geri getirilemiyor ki. Yaptığım hataların bedelini fazlası ile ödüyorum. Çevremdeki dostlarım içimdeki Örümcek Adam'a öfke duyuyorlar. Mary Jane ve May Hala benim yüzümden tehdit altındalar. Sevgimi belli edemiyorum, etsem de beraberinde sevdiğime zarar geliyor. Büyük Gücün Çok Büyük Sorumluluk getirdiği gerçeğini biliyorum. Bu yüzden insan hislerimi bir kenara koymalıyım. Acıysa kendim çekeceğim, ama masum insanlara asla çektirmeyeceğim. Ben Peter Parker olarak içimdeki gücü hep insanlık için harcayacağım. Bu şehirde suç ve büyük tehlikeler var oldukça, Örümcek Adam da var olacak"

Örümcek Adam'ın hislerine birazcık tercüman olmaya çalıştım. Sizde benim gibi Örümcek Adam'ı seviyorsanız, serinin üçüncü filmi ve oyunu için büyük heyecan duyuyor olmalısınız. Ken Kutaragi'de Fanatik bir Örümcek Adam hayranı olmalı ki, Playstation 3'ün logosunda Spider Man yazı karakterini aynen kullandı. Kesinlikle PS3'e ayrı bir hava ve karizma katıyor.

MANHATTAN SOKAKLAR

Alışıla gelmiş New Game, Load Game ve Options sayfası karşımıza gelmiyor. Oyuna hemen giriş yapıyoruz. Örümcek Adam Mad Bomber (Bombacı Mülayim) ve Adamlarını durdurmak için binaya geliyor. Burada ekran tuş takımlarını ve görevlerini göstererek, üzerinize gelen düşmanlarda bunları tatbik etmeniz isteniyor. Bir hayli dövüş kombinasyonu var ve görevleri başarı ile yaptığınızda yeni dövüş stilleri kazanıyorsunuz. Örümcek hislerimiz her zaman olduğu gibi önemli bir yere sahip. Görevlerde RS analog kola basıp algılayıcıyı devreye sokuyoruz. Etraf siyah beyaz oluyor ve bize ipucu olacak şeyleri görüyoruz. Sizde tıkandığınız bir yerde mutlaka örümcek algılayıcınızı çalıştırın. Oyun içinde start tuşuna bastığınız zaman çeşitli istatistik bilgileri veriliyor. Kaç saattir oynuyorsunuz, oyunun kaçta kaçını bitirdiniz, 42 ana görevin kaçını yaptınız, dövüşlerdeki yüzdeniz gibi. Back tuşuna basınca da Manhattan'ın küçültülmüş ölçekli haritası karşımıza çıkıyor. Ana Görevleri ve yan görevleri renkli bir sembol halinde göreceksiniz. Sizde gitmek istediğiniz yeri seçiyorsunuz ve ekranda çıkan renkli (sarı, mavi, kırmızı) işareti takip ederek hedefe ulaşıyorsunuz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×