Spider-Man 3

Nurullah Karapınar
Nurullah Karapınar 3.06.2010 - 12:31
Örümcek Adam muhteşem bir dönüş hazırlığı içinde
Süper kahramanlara çok özenilir öyle değil mi? Aslında çok özenilecek yaşamları olsa da, hayat onlar için tozpembe değildir. Clark Kent basit bir gazete muhabiri olarak hayatına devam etseydi, belki büyük acılar çekmeyecekti. Süpermen olarak dünyayı kurtarma adına büyük bir misyon üstlenmesine rağmen, kimliğini gizlemek zorundaydı. İnsan olarak en basit aşk ihtiyacını bile gidermek, onun için çok büyük sorun teşkil ediyordu. Diğer kahramanların hali de pek farklı değildi. Hulk, Batman ve Örümcek Adam aynı kaderin ortak aktörleridir.

Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir

Ben Amcası Peter Parker’e bazı sorumluluklardan bahsetmişti. Şöyle diyordu: “Unutma evlat büyük güç beraberinde büyük sorumluluk getirir”. Bunu dinleyen Parker gençliğinin verdiği asabiyetle amcasını terslemişti. O günün sonunda Ben Amcası, bir hırsız tarafından vurulup aracı çalınmıştı. Üstelik Parker’ın eline hırsızı durdurma fırsatı verilmişken bunu yapmadı. Evet daha amcası öldürülmemişti, ama bunu öğrenen Peter Parker katili yakaladı. Bu durdurmadığı hırsızdı. En yakın arkadaşı, babasını öldürdüğü için Örümcek Adam’a büyük bir öfke duyuyordu. Komşusu olan Mary Jane’e sırılsıklam aşıktı. Birçok girişimde bulundu, ama o bir Örümcek Adam’ın sorumluluğunu taşıyordu. Aşık olamazdı, olsa da içine atmak zorundaydı. Çünkü düşmanları çoktu. O da bu belanın içine, asla sevdiklerini atmak istemezdi. O insanları kurtarmak için ne kadar çırpınsa da, bazı haksız eleştirilere uğruyordu. Evet bütün bunları yaşarken Ben Amca’sının tavsiyesini hiç unutmadı. Büyük güç beraberinde büyük sorumluluk getirir.

3. Filmin oyunu sahneleniyor

Spider Man 3 filmi vizyona girince aynı tarihlerde oyunu da piyasaya çıkacak. Toby Magurie’nin başrol oynağı serinin bu üçüncü filminin, diğerleri kadar etkileyici olacağından şüphem yok. Yapımcı Chris Archer, “ Film izleyerek 1 saat keyif alabilirsiniz, ama 15 saatlik bir oyunla daha fazlasını bulacaksınız. Biz de bu projede oyunu daha geniş bir zamana yaymak için büyük çaba sarf ediyoruz. Sürprizlere hazır olun” demiş. Film oyunu yapmak öyle sanıldığı kadar kolay değildir. Teknolojiyi bir kenara bırakırsak, içeriğinin etkili bir şekilde doldurulması gerekir. Aksi taktirde ya birebir film kopyası ya da oyun severlerin beklentilerinden uzak ruhsuz bir şey ortaya çıkar. Bakalım yapımcı firma Treyarch bu beklentilere ne kadar cevap verecek.

Film oyunu olan bu yapım Manhattan’da geçiyor. GTA’daki geniş şehir tasarımları yok. Yapımcı firma Manhattan’ı canlı bir şehir olarak yansıtmak ellerinden geleni yapıyor. Bu koca şehirde 3 tanede belalı çete var. Çetelerle uğraşacak olan Örümcek Adam’ın karşısına Boss’lar da çıkacak. Peki bu Boss’lar kim? Kum Adam en etkili düşmanlardan birisi. Hacmi değişebildiği için Örümcek Adam’ı bir hayli zorlayacak. Diğer zorlu Boss Scorpion olacak. Uçan kaykay üzerindeki Goblin’i de unutmamak lazım. XBox360 ve PS3 versiyonlarında Kırmızı ve Siyah kostümü seçebiliyoruz. Yeni Nesil Konsollara filmden farklı karakterler eklenmeyecek.

Daha önceki Spider Man yapımlarına göre bazı farklılıklar olacak. Dövüş sahnelerinde aksiyon tuşlarını sıra ile ve doğru zamanda kullanmamız gerekiyor. Yanlış tuşlara basar ya da gecikirseniz, dövüşe baştan başlıyorsunuz. Bu tarz dövüş sistemleri içinde Fahrenheit ve Shenmue’yi sayabiliriz. Diğer önemli bir konu, farklı bir Örümcek Adam görecek olmamız. Peter Parker kötü güçlerin etkisinde kalıp “Black Spiderman” oluyor. Bu siyah Örümcek Adam normalinden daha farklı hareket edecek. Kırmızı kostümlü Örümcek Adam’la, Siyah kostümlü Örümcek Adam görevleri tamamen farklı. Chris Archer PS3’ün Sixaxis’i için yorum yapmaktan kaçınırken, Wii Mote’yi tam olarak kullanacaklarını açıklamış.

Spider Man 3, 4 Mayıs 2007’de satışa sunulacak. Xbox 360, PlayStation 3, PSP, Nintendo DS, PlayStation 2, PC ve Game Boy Advance’ye çıkacak. Treyarch’ın her ne kadar Xbox Live tecrübesi olsa da çoklu oyuncu mod’u düşünülmemiş. Artık örümcek duyularımızı aktif hale getirip, gerekli sinyalleri almamız gerekiyor. Spider Man 3’ü heyecan ve sabırsızlıkla bekliyoruz.
Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 17:01
Kalan Karakter : 300 Gönder
Spider-Man 3

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×