1/2

Spider-Man: Shattered Dimensions

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Örümcek Adam'ın dört yüzü
Spider-Man neredeyse 50 seneyi devirmek üzere ama, çevikliğinden ve yeteneklerinden hiçbir şey kaybetmiş değil. Oluşturduğu hayran kitlesi ise, onu ölümsüz kılan en önemli etmen. Nice filmler, çizgi romanlar ve oyunlar eskitildi ama Spider-Man konsepti hiçbir zaman eskimedi, hala büyük bir ilgiyle takip edilmeye devam ediliyor. Spider Man: Shattered Dimensions ile kahramanımıza 4 farklı açıdan bakma şansına sahip olacağız ve oyun kısa bir süre içerisinde piyasaya sürüleceği için de bu farklı bakış açılarına yakın zamanda sahip olabileceğiz. Zaman ne kadar daralmış da olsa yine de yapımla ilgili olarak ilgili çekici bazı noktalara değinmek gerek.

Bahsettiğimiz 4 farklı bakış açısını açmadan önce hikayeyi biraz bilmek gerekiyor. Shattered Dimensions, Tablet of Order and Chaos isimli bir obje etrafında gelişiyor. Bu obje dört parçaya ayrıldıktan sonra, bunları bir araya getirebilmek için Örümcek Adam'ımız da dört farklı şekilde mücadele ediyor. Uzun lafın kısası, Shattered Dimensions'da dört farklı Spider-Man kontrol edebileceğiz. Şu anda bunlardan iki tanesi duyuruldu, biri The Amazing Spider-Man, diğeri ise Spider-Man Noir. Bu arada konseptin hayranları için ufak bir not: Shattered Dimensions'ın hikayesi Dan Slott tarafından yazılıyor. Sanırım birçok kişi için çok önemli bir referanstır bu.

Ağlarına kurban

Spider-Man: Shattered Dimensions


The Amazing Spider-Man, bildiğimiz ve alıştığımız Spider-Man olarak karşımıza çıkacak. Renkli ve hareketli grafikler eşliğinde karşımıza çıkacak olan Amazing, özellikle ağlarıyla güçlendirdiği saldırı şekilleri ve dövüş sistemiyle, geçmiş oyunlardakine benzer olacak. Tabii mekanlar da buna göre renkli ve daha hareketli tasarlanıyor. Spider-Man Noir'in olayı ise çok daha farklı. 1930'ların New York'unda geçecek olan konsept, daha karanlık bir atmosfere sahip olacak.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×