1/14

Splinter Cell: Double Agent

Nurullah Karapınar
Nurullah Karapınar 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Sam Fisher'in çift kimlik taşıdığı bu oyunda, O'na eşlik edeceksiniz
Splinter Cell’in baş aktörü Sam Fisher’i farklı görevlerde göreceğiz. İlk bölümü geçtikten sonra teröristlerin içine karışan Sam Fisher, görev icabı hem NSA’a ( National Security Agent), hem JBA’ya (John Brown Army) hizmet edecek. Oyunu açınca bölüm içinde yapmanız gerekenler size küçük videolarda açıklamalı bir şekilde gösterilecek. Bu videolar uygun yerlerde ekrana geliyor. Ayrıca Tranning mod’da da bu videoların tamamına bakabilirsiniz. “Objective” ekranında yapmanız gereken görevler var. 3D haritaya bakarak ilerleyebilirsiniz. Kırmızı yerler gitmeniz gereken hedef noktalarınız.

Silah ve ekipmanlarımız

Pistol SC: Düşmanları R tuşuna basarak vurmamızın yanında, L tuşuna basarak kamera ve lazerleri, geçici bir süre bozabiliyoruz. Köşelere gelince hedefleri görmek için sorun yaşayacaksınız. Örneğin; silahın hedefi sağ tarafta ve kamerayı vurabilmek için uygun konumda değilsiniz. R analog kola basarak silah hedeflerini ayarlayabilirsiniz.

Machine Gun SC: Çok yönlü bu silahla Shocker (sayısı sınırlı) ve Stick Camera’ları kullanabiliyoruz. Stick Shocker ve Stick Camera’ları kullanmak için silah menüsüne gelin. Stick Shocker’i seçerseniz L tuşuna basarak düşmanlarınızı bayıltıyorsunuz. Stick Camera’ları ise uygun gördüğünüz yerlere atıp, etrafı izleyebilirsiniz. Bu çok yönlü silahımızda ayrıca pompalı mermisi ve gaz mermisi takıp atış yapabiliyoruz.

Termal kamera: Sağ yön çubuğuna basınca termal kamera görüşüne geçiyoruz. Özellikle karanlıktaki düşmanları görmek için bire bir.

Gece görüşü: Sol yön çubuğuna basarak karanlıkta daha iyi hareket edebiliyoruz.

Fingerprint Scanner: Parmak izi taramak için kullanılıyor. Bu cihazı seçili hale getirdikten sonra, A tuşuna basarak tarama yapabilirsiniz.

Maymuncuk: kilitli kapıları açmak için kullanacaksınız. Sağ analog kolu çevirerek kilitleri açın.

EMF (Elektronik Eşyaların Yerini Belirleyen Cihaz): Üst yön çubuğuna basarak etrafımızdaki elektronik eşyaları görebiliyoruz. Özellikle kameraların yerini belirlemek için kullanabilirsiniz.

Diğer önemli noktalar

Düşmanları şaşırtma: Bunun için etrafta bulacağınız nesneleri ve ıslığınızı kullanabilirsiniz.

Gösterge barı: Gösterge barının içinde çeşitli işaretler var. Bunlar; sağlık, alarm, mermi sayıları, ortam seslerini ve kendi çıkardığınız sesleri simgeleyen bar, pistolünüze L tuşuna ait şarj süresi gibi şekiller var.

Trust Meter: Yaptığınız görevleri iki taraf adına değerlendiren bir bar. İyi ve kötü adına yapacaklarınız hareketler önemli. Bu yüzden dikkat edin.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×