1/9

Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm - Sam Fisher'la maceranın sonuna...

Oyunun çözümüne başlamadan önce birkaç hatırlatma yapmakta fayda görüyorum;

·Gölgeler çok önemli, hareket ederken mümkün olduğunda karanlık yerleri tercih edin. Gerektiğinde ışıkları vurarak kendi karanlığınızı yaratın.
·Oyunda zaman zaman adam öldürmemiz gerekecek, bunu yapın, fakat cesetleri sakın ortalıklarda bırakmayın, öldürdüklerinizin cesetlerini karanlık yerlere taşıyın.
·Kapıları açmadan önce mutlaka optik kablo ile kontrol edin, böylece içeride sizleri nelerin beklediğini önceden görmüş olursunuz.
·Oyunu bitirebilmek için illaki burada yazanlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz, kendi stratejilerinizi de geliştirebilirsiniz. Bazı kısımları geçebilmek için birden fazla yol bulunuyor.
·Geçtiğiniz mekanları iyi araştırarak eğer varsa ekstra malzeme de bulabilirsiniz.
·Sık sık save etmeyi ihmal etmeyin.

Ve işte başlıyoruz;

Başlangıç:
Başlar başlamaz kelepçeli bir el ile karşılaşıyoruz, fakat kelepçeyi çözmek gayet kolay, kilidi açınca hemen ara demo girecek.

U.S Embassy To Dili, East Timor (1)
Bir sızma görevi ile oyuna başlıyoruz. Bu görevde kesinlikle görülmemiz ve silahlı çatışmaya girmemiz istenmiyor. Başladığımız yer bir deniz. İlerleyin ve iskeleye tırmanın, ilerleyip köşeyi dönün ve tekrar ilerleyerek merdivenlerden tırmanın. Geldiğiniz yerde üstte tutunacak yer var, buraya tutunarak aşağıya doğru kayın. Kaydıktan sonra üst teki boruya tutunun ve karşıya doğru tutunarak ilerleyin. Sonra inin ve ilerleyerek köşeyi dönün, soldaki evin kapısından girin. İçeride sağ taraftaki kapının kilidini kırın ve buradan içeri girin. İçeride tırmanabileceğiniz bir boru var, yukarı tırmanın. Üst katta ileride yerde bir ızgara var, buradan içeri girin. Geldiğiniz yerden dışarı çıkın, yolun sonuna kadar yürüyün ve eğilerek alçak kısımdan geçin, ilerlemeye devam edin ve ateş yanan kısımda sandığın üzerinde mermi var, alın. Sonra merdivenden inip duvara sırtınızı vererek ilerleyin. Geldiğiniz yerde ileride bir adam var, arkadan sessizce yaklaşın ve onu kaparak etkisiz hale getirin. İlerleyin ve termal gözlüğünüzü açın, çünkü yerde mayınlar var, sağ tarafı kullanın. İlerleyin, karşımıza yine mayınlar çıkacak. İleride bir sandık var, üstüne çıkın ve damın kenarına tutunarak mayınlı kısmı geçin. İlerleyin ve önünüzdeki dar koridordan geçin. Dar koridorda split jump yaparak üst kata tutunun. Koridorlar boyunca ilerleyin. Açıklığa geleceksiniz, boruyu kullanarak aşağıya inin. Karşıda bir eleman var, ıslık çalarak dikkatini dağıtın ve sonra o ileriyi kontrol etmeye gittiğinde arkadan bir sürpriz yapın, cesedi saklamayı unutmayın. Köprüyü geçmeden düz ilerleyin, oturan adama sessizce yaklaşıp onu kapın ve konuşturun, işiniz bittiğinde de köşeye atın. Şimdi evden içeri girin, oturan adamı halledin, sonradan size iş çıkartmasın. Geri çıkın, ileride dar bir koridor var oraya girin ve split jump ile yukarı çıkın.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×