1/2

Spore Galactic Adventures

Spore Galactic Adventures

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Evrenin gizli köşelerinde saklı maceralar
Platformlar PC
Spore Galactic Adventures
  • Yapımcı - Yayıncı Electronic Arts - Electronic Arts
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Strateji,Strateji
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 80
Artılar Çok eğlenceli, sınırsız tasarım imkânı, sesler
Eksiler Bazı grafiksel ve teknik hatalar
Spore’dan ilk haberdar olduğumda ilgimi çeken bir oyun değildi, fakat oynamaya başlayınca “İyi ki bu yapımı denemeye karar vermişim” demiştim. Sayısız tasarım imkânı, eğlenceli oynanışı ve tamamen farklı yapısıyla Spore, geçtiğimiz yılın en iyi oyunlarından bir tanesiydi. Maxis, boş durmadı ve Galactic Adventures isimli eklentiyi hazırladı. Aslında yeni paketi de ilk başta oynamak istememiştim, fakat Spore’un yapısı bu galiba. Dışarıdan bir garip görünebilir, ama bir başladığınızda bir daha kolay kolay bırakamıyorsunuz.

Spore Galactic Adventures
"Spore’daki ilkel ortam ve savaşlar artık bitmiş, yerini huzur ve barış dolu topluluklar almış."

Karış karış güneş sistemi

Galactic Adventures, adından da anlaşıldığı üzere uzayda yer alan birbirinden farklı gezegenlerde, eğlenceli maceraları önümüze getiriyor. Öncelikle bir karakter tasarlamamız isteniyor. Eğer vakit kaybetmek istemezseniz, oyunla birlikte gelen tasarımlardan birisini de seçebiliyorsunuz. Yapıma, ilk Spore’da olduğu gibi bir hücre olarak başlamıyoruz. Dolaysıyla hazırlamak isteyeceğimiz karakter için tüm kullanılabilir özellikler, oyunculara en başta sunulmuş. Yaratığınız uçabilir, hızlı koşabilir veya güçlü saldırılar gerçekleştirebilir; bu tamamen sizin tercihinize bağlı.

Spore Galactic Adventures
"Yapımda bu sefer galaksinin farklı gezegenlerine gidip, çeşitli görevler yapıyoruz."

Bölüm seçme ekranına geldiğimizde bizi karşılayan farklı görevler var. Oynamak istediğimiz karakteri seçerek bölümlere başlayabiliyoruz ve Galactic Adventures’ın anlamı ortaya çıkmış oluyor. Yapıma henüz yeni başlamanıza rağmen, saygıyla karşılanan bir karaktersiniz ve diğer canlılarla konuşarak yeni görevler almak gerekiyor. Spore’daki ilkel ortam ve savaşlar artık bitmiş, yerini huzur ve barış dolu topluluklar almış. Değişmeyen özelliklerden bir tanesi, yaratıkların konuşmaları. Hâlâ kendine özgü ilkel dil ile konuşuyorlar ve bu mizahi bir etki bırakıyor. Hiç bir şey yapmasanız dahi, yaratıklar dans ediyor, hopluyor-zıplıyorlar. Böylece bu huzur dolu ortamın korunması gerektiğini kavrıyoruz.

Diğer görevlere baktığımızda, kimi zaman bir çölde, kimi zaman ise uzayın karanlık bir gezegeninde yer alıyoruz. Birilerini bulmamız isteniyor veya değerli madenleri, kötü güçlerin saldırılarına karşı korumamız gerekiyor. Bazen Roma arenalarını andıran bir mekânda diğer gladyatörlerle savaşırken, bazen de hortumlarla çevrili bir vadide koşu yarışı yapıyoruz. Gerçekten farklı ve eğlenceli bir oyun.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×