Spotify'da kendi yüklediği şarkıları dinleyip milyoner hale geldi

Spotify'da kendi yüklediği şarkıları dinleyip milyoner hale geldi

Furkan Güler
Furkan Güler 23.02.2018 - 10:51
Ancak açık kısa süre içerisinde kapatıldı

Dünyanın en çok tercih edilen müzik platformu Spotify'da ilginç bir olay yaşandı. Merkezi İsveç'te olan firmanın uygulamasındaki açığı kullanarak, bot hesaplar üzerinden kendi yüklediği şarkıları binlerce kez dinleyen kullanıcı, milyonlarca dolar kazandı. Kimliği tespit edilemeyen, ancak Bulgaristan'da yaşadığı tespit edilen kişinin profili askıya alındı. Söylenene göre ayda 17 bin dolar (65 bin TL) gelir elde etmeyi başaran kullanıcının, bugüne kadar 2.2 milyon dolar (8.2 milyon TL) kazandığı söyleniyor.

Spotify'da bir kullanıcı bulduğu açığı kullanarak 2.2 milyon dolar kazandı

Kullanıcıyı Spotify yöneticileri, pek fazla duyulmayan şarkıların ana sayfada çıkmasından sonra tespit etti. Kullanıcı aslında doğal bir yöntem ile bu parayı kazandığı için, Spotify yöneticilerinin herhangi bir itirazda bulunamayacağı söyleniyor. Daha öncesinde ise benzer bir açık Google Play'de ortaya çıkmıştı. Bir kullanıcı Android cihazlarda bulduğu açık sayesinde uygulamasına artı puan verebiliyordu. Bu açık da kısa süre içerisinde kapatılmıştı.

Diğer bir yandan bu açığı yüzlerce kullanıcının kullandığı tahmin ediliyor. Ancak Bulgaristanlı bu kişinin bu açığı abartarak kullanması, en sonunda Spotify yöneticilerinin dikkatini çekti.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 02:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2018 14:49
yine bir millet nelerden para kazanıyor haberi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2018 14:36
Kısa sürede 17 bin dolar kazanmak?
WTF!
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×