Spy Hunter: Nowhere to Run

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Bazıları geçmişte kalmalıydı
Platformlar PC
Spy Hunter: Nowhere to Run
  • Yapımcı - Yayıncı Terminal Reality - City Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 50
Artılar The Rock modellemesi ve seslendirmesiyle oyunda yer alıyor
Eksiler Çağ dışı grafikler, bir süre sonra sıkabiliyor
Çıktığı yılda söz sahibi olan oyunlar, yeniden hazırlanarak günümüzde tekrar hayat bulabiliyor. Spy Hunter: Nowhere to Run da bunlardan bir tanesi. Midway tarafından ilk olarak 1983 yılında geliştirilen ve araçlarla yapılan aksiyonu temel alan yapım, birçok oyuncuyu monitör karşısına kilitlemeyi başarabilmişti. Yıllar sonra aynı isim, bu kez The Rock ile gün yüzüne çıktı. Spy Hunter: Nowhere to Run, 2006 yılında PS2 ve Xbox konsolları için piyasaya sürülmüştü. Şimdi ise City Interactive önderliğinde, PC platformu için de raflardaki yerini alıyor.

Bir ajan ve görevi

Ajan olmak zor bir meziyettir. Dikkatli davranmayı ve yerinde karar vermeyi gerektirir. Birçok gelişmiş silahı ve ekipmanları vardır. Bu sebeple hemen her konuda da bilgili olmalıdır. Adamımız Alex Decker, hükümet için çalışan gizli bir ajandır ve şimdiye kadar sayısız başarılı görevde yer almıştır. Devlet, yeni geliştirdiği çok gizli projelerin korunması için Alex’e ihtiyaç duymaktadır. Çünkü Nostra isimli bir kuruluş, devletin gizli projelerini ele geçirme planları yapmaktadır. Bizim de görevimiz burada başlıyor ve onları durdurmak için harekete geçiyoruz.

Spy Hunter: Nowhere to Run
"Yapımda eski Amerikan güreşçisi ve şimdinin sinama oyuncusu olan The Rock, modellemesi ve seslendirmesiyle yer alıyor."

Spy Hunter, TPS bakış açısına sahip bir aksiyon oyunu. Yöneteceğimiz karakter Alex’in modellemesi ve sesi bire bir olarak ünlü oyuncu ve eski Amerikan güreşçisi The Rock’tan alınmış. Yapımda otomatik tüfeklerden, pompalıya kadar yeterli bir silah envanterimiz var. Bunların yanında yakın dövüşlere de girebiliyoruz. Yönettiğimiz karakterin tasarımı, eski bir Amerikan güreşçisinden alındığına göre, güçsüz biri olduğu düşünülemezdi haliyle. Düşmanlarımızla yakın dövüşlere girebiliyor, bitirici vuruşlar yapabiliyor ve diğer karakterlerin üzerine fırlatarak topluca temizlik yapabiliyoruz. En önemli özelliğimiz olarak ise, tabii ki kullandığımız aracı gösterebiliriz. The Interceptor, karada araba olarak, denizde de bir sürat motoru olarak kullanabileceğimiz bir araç. Ayrıca her noktasına entegre edilmiş silahlarıyla da ölüm saçabilen bir makine.

Her ajana lazım

Aracımız olmadan hareket ederken, gizlenerek ilerlemekte fayda var. Çünkü bir karakterle aksiyona girdiğimiz zaman diğerleri de bundan haberdar olabiliyor. Böylece normalden daha fazla rakiple uğraşmak zorunda kalıyoruz. Bunlara rağmen düşmanlarımızın yapay zekasının olmadığını belirtelim. The Incerceptor’ü kullanırken ise, çoğu kez heyecanlı kovalamaca sahneleriyle karşılaşıyoruz. Araçtaki silahlarla saldırabiliyor ve patlama sahnelerini ağır çekim olarak izliyoruz. Güzel bir özellik olarak örneğin önümüzde üç adet hedef varsa, kısa bir süreliğine zamanı durdurup bu üç hedefi işaretleyebiliyoruz. Bunu yaptıktan sonra otomatik olarak hedefleri yok edecek ateş gücünü oluşturabiliyoruz. Bazen de motosiklet kullanabiliyoruz.

Spy Hunter’ı tamamlayınca bonus başlığında, ekstra bölümler, videolar ve 1983 yılında çıkmış Spy Hunter Arcade oyununu bulmak mümkün. Grafiksel olarak hiçbir şey beklememek gerek. Zira yapımın yıllar önce çıkan konsol versiyonu üzerine hiçbir şey katılmamış. Günümüz teknolojisinin çok çok gerisinde. Spy Hunter: Nowhere to Run’da, çoklu oyuncu modları yer almıyor. Baktığımızda bu isim, aslında bir film olarak da karşımıza çıkacaktı. Başrolde de yine The Rock olacaktı, fakat bir takım problemler nedeniyle filmin defalarca ertelenmesi gerekti. Şimdiki durumu ise belli değil. Nowhere to Run, oyun olarak vasatı aşamıyor, ama eğer güzel bir senaryo olursa filminin iyi işler yapabileceğini düşünüyorum.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2022 17:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
Spy Hunter: Nowhere to Run

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×