Spyro Reignited Trilogy'nin Switch sürümü nasıl?

Furkan Güler 16.09.2019 - 17:16
Minik ejderhamız bu kez Switch'te boy gösterdi.

Bu jenerasyonda ortaya koyduğu oyunlar sayesinde uzunca bir süre adından söz ettiren Insomniac Games uzun yıllar boyunca video oyun dünyasına sayısız marka kazandırmayı başardı. Özellikle Sunset Overdrive’dan sonra Marvel’s Spider Man ile yaptığı sıçrama oyuncuların oldukça dikkatini çeken Insomniac ekibi, eski oyunlarını oyunculara hatırlatmaya devam ediyor. Daha çok konsollara oyun geliştiren yapımcı ekibin elinden çıkan Spyro markası, yeniden yapım haliyle bu kez Nintendo Switch platformunda karşımıza çıktı. 

Spyro Reignited Trilogy, Nintendo Switch'te nasıl?

Spyro Reignited Trilogy'nin Switch sürümü nasıl?

Activision’ın dağıtımcılığını yaptığı Spyro Reignited Trilogy içerisinde serinin sevilen oyunları Spyro the Dragon, Spyro 2: Ripto's Rage! ve Spyro: Year of the Dragon bulunuyor. Oyunun oynanış mekaniklerini iyileştiren ve Switch’e uygun hale getiren geliştirici ekip, grafiksel olarak oyunu minimalize bir hale getirmiş. Yeni animasyonlarla birlikte Spyro’nun artık çok daha kolay ve akıcı bir şekilde kontrol edilmesi, platform mekaniklerine katkı sağlamış. Süzülme, ateş püskürtme veya hızlı koşma gibi dinamiklerse yine olduğu gibi oyund bu sürümde de aynı bırakılmış. Oyunun görevlerini de ellemeyen geliştiriciler, oyunun Switch sürümünde herhangi bir ekstra içerik sunmuyor.

Hali hazırda Spyro Reignited Trilogy’i daha öncesinde incelediğimiz ve yazısını sitede yayınladığımız için, bu yazıda sadece oyunun Switch sürümüyle gelen özelliklere değinmek istiyorum. Eğer oyun hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, Spyro Reignited Trilogy’nin inceleme sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Oyunun Nintendo Switch sürümünde hoşuma giden ilk özellik tabi ki Spyro’yu istediğim her yerde kontrol edebilmek oldu. Switch’in portatif yapısı sayesinde Spyro Reignited Trilogy gibi pek fazla kafa yormayı gerektirmeyen bir oyunu her yerde oynamak oldukça zevkli olabiliyor.

Spyro Reignited Trilogy'nin Switch sürümü nasıl?

Ayrıca Spyro Reignited Trilogy’nin Switch sürümü, grafiksel olarak diğer sürümlere eşit tutulmuş. Yani diğer oyunlarda olduğu gibi oyunun bu sürümünde bariz bir grafik farkı bulunmuyor. Ancak oyunun kontrolleri ise Switch’in kontrolcüsünden dolayı bazen saçmalayabiliyor. Sona geldiğimizde PC platformundan sonra Spyro Reignited Trilogy’i Nintendo Switch platformunda da görmek eski oyuncular için hoş olacaktır. Ayrıca Switch’te oynamak için güzel bir platform ve macera oyunu arıyorsanız, Spyro Reignited Trilogy’i rahatlıkla oynayabilirsiniz. Bunlarla birlikte platform türüne ait oyunlar Switch’te bol olduğundan, Spyro’yu bu konuda bulmacaları da bir adım öne taşıyabiliyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 20.05.2024 18:53
Kalan Karakter: 300 Gönder
Spyro Reignited Trilogy'nin Switch sürümü nasıl?
İlginizi Çekebilir