Square Enix, Life is Strange'in yeni oyunu için Denuvo'dan vazgeçti

Square Enix, Life is Strange'in yeni oyunu için Denuvo'dan vazgeçti

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 20.10.2017 - 18:15
Denuvo yavaş yavaş tarihe karışmaya başladı.

Life is Strange'in yeni oyunu Before the Storm, PC'de yerini aldı. Steam'de satışa sunulan Before the Storm, diğer Square Enix oyunları gibi Denuvo koruması ile gelmesi bekleniyordu. Fakat Square Enix bu sefer yapımda Denuvo'yu seçmedi. Daha öncesinde Just Cause 3, NieR: Automata ve Tomb Raider gini oyunlarında Denuvo teknolojisi kullanan şirket, işe yaramadığını anlayınca Denuvo ile olan ilişiğini kesmiş gibi görünüyor.

Denuvo, her ne kadar yeni çıkan oyunları korumak ve dosya aktarımını sağlamamak amacıyla bulunsa da, işi pek de iyi yürütemiyor. Yakın zamanda çıkan yeni South Park oyunu Fractured But Whole da korumasını Denuvo ile sağlıyordu, fakat yapımın korsan versiyonun çıkması sadece bir gün içerisinde gerçekleştirilmişti. İşi garibi ise, Square Enix'in bir diğer yapımı olan Star Ocean, yakın bir süreç içerisinde Steam'de HD olarak belirecek, yapımın Steam sayfasında ise Denuvo Anti-Tamper teknolojisi ile korunacağı söyleniyor.

Square Enix, Life is Strange'in yeni oyunu için Denuvo'dan vazgeçti

Square belki Denuvo'yu kullanmayı unutmuş olabilir veya yapım için çıkacak olan yamalar ile Denuvo'yu tekrar sisteme katabilir. Yine de Square Enix'ten bahsediyoruz, ne yapacakları belli olmaz.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 1.03.2021 19:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.10.2017 21:07
Keşke crackçılar biraz saygı gösterse de oyunlar en azından bir ay sonra kırılsa. Ha yine işini yapsınlar ama 1 aya satılan satılsa sonra kırılsa. Oyun şirketleri de kazansa, hem kimse işinden olmaz hem de crackçılar işini yapar. Tabi gönül ister ki hiç KIRILMASIN.
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2017 22:48
kardeş dediğin şey ütopya resmen.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2017 21:14
oyunu 200-300 tl den satan utansın şu oyunu 30 lira yap herkez ulaşsın zaten 1 seneye kalmadan 100tl nin altına düşüyor kime ne tuturulsalar matığıyla döşeme oyunlar kırılmasa bu sömürüden kurtulamazdık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2017 22:58
Firmalar oyunun 1 günde kırılmasına (Korsana yenik düşmesine) doymuyor. :D Artık Denuvo'nun 1 günde kırılacağını bile bile yine Denuvo korumasını(!) koyuyorlar. Halbuki korsanı engellemenin kolay yolu varken firmalar hala para aç gözlülüğü yapıyor! Ülkelere göre fiyat belirleyin, korsanı engelleyin!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2017 22:42
denuvo korumasından çok sistemsel hataya sebep oluyor ben yine orjinal alıyorum sevdiğim oyunları fakat denuvo olunca satın alsammı almasammı diye kararsız olduğumda çok oldu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.10.2017 20:15
Artık denuvo ölüyor demeyin. ÇÜNKÜ ZATEN ÖLDÜ.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×