Square Enix zor durumda!

Emre Günen
Emre Günen 5.11.2010 - 12:08
Ünlü oyun firmasının finansal tabloları iç karartıyor.
Sadece Japonya'da değil, tüm dünyada da en önemli oyun yapımcılarından biri olan Square Enix'in açıkladığı kâr raporları hiç de olumlu bir tablo oluşturmuyor.

Square Enix zor durumda!
Square Enix'in ikinci çeyrek finans raporlarına göre, geçtiğimiz sene 90.561 milyon yen olan satışları, bu sene 68.056 milyon yene düşmüş. Kâr marjına da baktığımız zaman, firmanın kârı, 13.091 milyon yenden, 5.712 milyon yene düşmüş.

Bu düşüşe ek olarak, bel bağladığı oyunların da tahminlerin çok altında satış yakalaması da olumsuz tabloyu katmerliyor. Bu seneki satışlara kısaca bakacak olursak:

* Dragon Quest Monsters Joker 2: 1.28 milyon
* Kane & Lynch 2: Dog Days: 1.12 milyon
* Final Fantasy XIV: 0.63 milyon
* Just Cause 2: 0.56 milyon
* Kingdom Hearts Birth by Sleep: 0.51 milyon ünite sattığı açıklandı.

Umarız yıllara meydan okuyan Square Enix firması içine düştüğü bu durumdan bir an evvel kurtulur. Elbette bunun için kaliteli oyunlara imza atması gerekli.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 07:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
Square Enix zor durumda!

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×