Square Enix'ten Valkyrie Elysium duyuruldu

Merlinin Kazanı
Merlinin Kazanı 10.03.2022 - 14:33
1999'da Valkyrie Profile ile başlayan seriye yeni bir giriş olan Valkyrie Elysium, State of Play'de PS5 ve PS4 için duyuruldu.

Japon firmalarından oyun duyuruları ile gerçekleşen State of Play yayını, birkaç yeni yapımın duyurusuna sahne oldu. Bunlardan biri de Soleil Ltd tarafından geliştirilen Valkyrie Elysium idi.

Square Enix'ten Valkyrie Elysium duyuruldu

Aksiyon RPG tabanlı yapım, sihir yeteneklerinin yanı sıra "çeşitli silahlar kullanarak hızlı tempolu dövüş" özelliğine sahip olacak. Square Enix, hem hızlı tepkileri hem de stratejik düşünmeyi ödüllendiren yepyeni bir gerçek zamanlı aksiyon savaş sistemi ile birlikte, bitirme hamleleri ve kombinasyonlar gibi geçmiş Valkyrie oyunlarının özelliklerini kullanacak.

Valkyrie Elysium, bir fantezi dünyasında keşif ve mücadelelerin yanı sıra hikayesinin neleri gerektirebileceğine dair bir teaser gösteren fragman ile ortaya çıktı. PlayStation blogunda yayınlanan bir gönderide, "Valkyrie serisi, İskandinav mitolojisinden ilham alan benzersiz bir dünya aracılığıyla insanlığın sonunu ve tanrılarla karşılaşmalarını tasvir ediyor." deniyor.

Samurai Jack oyunundan tanıdığımız Soleil Ltd tarafından geliştirilen yapımda, müziği, Dark Souls oyunundan bilinen besteci Motoi Sakuraba hazırlıyor. Karakter tasarımını ise, Yuya Nagai'nin izniyle, CyDesignation NieR Re[in]carnation tasarımcıları yapmış.

Valkyrie Elysium diğer Valkyrie oyunlarına çok doğrudan bağlanacak gibi görünmüyor, çünkü PlayStation blog gönderisinde ypaılan açıklamada "yepyeni bir bağımsız macera" olarak tanımlıyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2023 14:37
Kalan Karakter : 300 Gönder
Square Enix'ten Valkyrie Elysium duyuruldu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×