SSX 4

Emre Sevimbige 3.06.2010 - 12:31
Çok fazla kayak oyunu çıkmıyor değil mi?
Ps2’de oynadığımız çeşit çeşit oyunlar oldu. Ancak kayak oyunu için çok da alternatif maalesef yoktu. Buna karşın Ssx serisi, giderek artan kalitesi ve eğlenceli yapısı ile, bize alternatif arama gereği hissettirmedi. İlk oyunu ile gönüllerimizde taht kuran, 2. oyunu ile yerini daha da sağlamlaştıran oyunun 3. halkası, konsol sahibi olsun ya da olmasın adeta tanımayan kalmadı. Şimdi ise 4. versiyonuyla geliyor, hem de çok daha iyi olarak...

Neler mi değişiyor? En basitinden başlayalım. Yükleme süresinden... 3. oyunda adeta işkence olan ve beklerken uyuklamamızı sağlayan yükleme süresi, şanslıyız ki, yeni oyunda o kadar uzun olmayacak. Grafikleri bir hayli geliştirilen oyunun bir diğer özelliği ise karakter olayı...

Ne mi karakter olayı. Şöyle ki, artık kendi karakterimizi yaratabilecek ve giderek gelişen karakterimizle türlü müsabakaları kazanmaya çalışacağız. Bu detay, geç kalınmış da olsa, gayet önemliydi diyor ve diğer yeniliklere geçiyoruz.

Oyunun en büyük kusurlarından biri olan akrobatik hareketler, artık daha mantıklı bir hal alıyor. Yüksek bir yerden atlarken 50 tane takla atmak göze hoş gelse de, aslında çok saçma gözüküyordu. İşte bu olayın önüne geçilmesi için, artık özel hareketler daha zor yapılacak ve daha gerçekçi olacak.

Yeniliklere paragraf paragraf devam ediyoruz. Henüz çıkış tarihi net bir şekilde belli olmayan oyunumuzun bir diğer güzelliği ise, kayak pistlerini kendimizin yapabilecek olması. “Şurada bir uçurum olsa, altta da 360 derece dönebileceğim bir bölge olsa...” gibi düşünceleri, bu yenilik sayesinde artık hayata döndürebileceğiz.

Ps2’ye çıkacağı için, 1 seneden çok beklemeyeceğimiz muhtemel olan oyunumuzun en büyük yeniliği ise snowboard yapabilecek olmamız. Kayağa ek olarak snowboard da yapabilecek olmamız elbette güzel. “Birinde tek, diğerinde iki tahta üzerinde gidebiliyoruz, mantıkta çok da fark yok.” demeyin... Yapabileceğimiz hoş hareketler, hangisinde kaydığımıza göre değişebilecek.

Boru üzerinde kaymalar, ekranın hıza dayanamayıp blur’laşması, uçurumdan aşağı düşmek... gibi gerçek hayatta yapılabilecek her şey bu oyunda mevcut, hem de ayağımızı kırma tehlikesi olmadan.

Oyun hakkında elimize şimdilik geçen son bilgi ise, müzikler... Daha çok pop ağırıklı olmasına karşın, onlarca ünlü şarkı bizleri bekliyor. Umarım bu şarkılar çok güzel olur. Çünkü yarış amaçlı oyunlarda müzikler; motive olmayı çok ciddi anlamda etkiliyor...

Kariyer modunda da çok eğleneceğimiz ve binalara kadar çevredeki her şeyle etkileşime geçebileceğimiz oyunumuz hakkındaki bilgiler şimdilik bu kadar. “Merlinin Kazanı” ekibi olarak yeniliklerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Şimdilik bize düşen görev ise, her zaman olduğu gibi tek şey... Beklemek.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.11.2023 17:21
Kalan Karakter: 300 Gönder
SSX 4
İlginizi Çekebilir