Star Trek: D-A-C

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Uzay Yolu'nun hiç bitmeyen yolu!
Platformlar PC
Star Trek: D-A-C
  • Yapımcı - Yayıncı Naked Sky Entertainment - Steam
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 60
Artılar Yapılan bazı yenilikler, Survival, Conquest ve Assault modları eğlenceli sayılır
Eksiler Bir süre sonra sıkıcı oluyor, bazı hatalar, Star Trek gibi bir ismin yanında zayıf kalıyor
Star Trek’in son filmi bazı kişilere fiyaskoydu, ama bir o kadar beğenenler de vardı, gişede de başarılı oldu. Mayıs ayında vizyona giren filmle birlikte aynı zamanlarda, X360 için Star Trek: D-A-C yayınlandı. Film olmasa da, D-A-C benim için fiyasko oldu. Grafik olarak zaten geçtim, ama içerik olarak zayıftı ve Star Trek gibi bir isme pek yakışmıyordu. Xbox cephesi sonrasında PC ve PS3 için de D-A-C’ı piyasaya sundular. Federasyon ve Romulan’lar arasındaki savaşa hazırlanın…

Işınla bizi Scotty!

Deathmatch, Assault, Conquest: İşte oyunun ismi ve içeriğinin kısaca özeti bu üç kelimede saklı. Yapımcıların dili gelen geri dönüşümlerden biraz yanmış olacak ki, oyunu Xbox’taki haliyle değil, biraz daha ekstralarla süslemişler. En büyük bonus yeni Survival modu. Komutamız altındaki gemiyle birlikte akın akın gelen düşmanların arasında canlı kalmaya ve sonraki haritaya geçmeye çalışıyoruz. Aslında klasik Shoot’em up türündeki oyunlarla aynı amaç. Diğer modlar mı? Deathmatch, online modda en çok oynananlardan. Conquest takım işi. Yapmanız gereken belirli noktaları ele geçirmek. Son olarak Assault, ister atak olan tarafta, ister defans yapan tarafta olun. Karar size ve takımızda oynayan diğer oyuncuların becerilerine kalmış. İsterseniz bunlara solo başlığı altında da göz atabilirsiniz. Single player’da bir de Team Deathmatch dahil. Hepsi sıktıysa co-op oynanış var. Hangi mod olursa olsun, önünüze geleni parçala mantığı biraz eğlendiriyor ve eğlence yerini sıkıntıya bırakıyor.

Star Trek: D-A-C
"Yapımda Romulan veya Federasyon taraflarından birinde yer alabiliriz."

Orijinal oyunda Fighter, Bomber ve Flagship vardı. Bunların üstüne Missile Cruiser ve Support Frigate eklenmiş. Missile Cruiser, orta büyüklükte, yavaş ve uzak menzilli silaha sahip. Kullanmasını da eğlenceli bulamadım. Support Frigate ise “Healer” pozisyonunu almış. Defansif takılıyor. Kendi takımındaki gemilerin enerjilerini yükseltiyor. Gemiler demişken, eğer ola ki geminiz patlarsa kaçış pod’unu kullanın. Böylelikle topladığınız silah geliştirmeleri korunuyor. Her ölüşünüzde geminizi değiştirebilirsiniz. Federasyon ve Romulan tarafları D-A-C’ın önceki versiyonunda aynı power-up’lara sahipti. Şimdiyse bu durum da değişmiş. Üç adet yeni power-up var. Bunların ikisi kıyak geçilip Romulan’larda, bir tanesi Federasyon’da. Harita sayısı az, ama bir tane yeni eklemişler. Eksik etmemiş yapımcılar! Az sayıdaki haritalar üstünde savaşlara girerken, arada kontrollerin azizliğine uğrayabilirsiniz. Nişan almak bazen sığ sularda geziniyor.

Aynı tas aynı hamam

Oyunun içeriği genişletilmiş, ama halen zayıf. Bu durum D-A-C’ın genel gidişatına yayılmış durumda. Grafikler biraz daha makyajlanmış. Sesler konusunda da oyun bekleneni veremiyor, ancak filmden alınan müzikler gene durumu kurtarıyor. Yapımın PC versiyonu PhysX ve Nvidia 3D Vision destekli. Bazı geliştirmeler oyun için daha iyi olmuş, yine de şu haliyle bile Star Trek gibi bir ismin altında düşük kalıyor. Biraz eğlenmek için arada göz atılabilir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2022 13:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
Star Trek: D-A-C

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×