1/6

Star Wars: Battlefront 2

Star Wars: Battlefront 2

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Lightsaber ile şaka olmaz!
Platformlar PC
Star Wars: Battlefront 2
Merlin Puanı 77
Artılar Uzay savaşları, Jedi sınıfı seçilmesi, yeni single player mod'ları,ara sinematikler ve multiplayer
Eksiler Grafikler, seslerdeki hatalar, kötü olan bazı mekan tasarımları, teknik bazı problemleri var ve türe getirdiği bir yenilik yok
İçerik No İçerik
1 İnceleme
2 Çeşitli Tanımlar


Star Wars: Battlefront 1 güzel bir oyundu. Multiplayer tabanlı olan araç kullanabildiğimiz, ama en önemlisi Yıldız Savaşları evreninde geçen bir oyundu. Single Player’ın da Klon Savaşlarına katıldık, o gezegenden bu gezegene çatışmalara girdik. Yeri geldiğinde bir imparator askeri yeri geldiğinde bir Droid olduk. İmparatorluğa karşı baş kaldırıp isyankarların tarafında bulunduk, maceradan maceraya koştuk. Oyundaki en hoş kısım bunları aslında diğer oyuncular ile yapabilmemizdi. Net üzerinden veya LAN üzerinden arkadaşlarımız ile beraber kardeşçe oynuyorduk. Güzel bir oyun olmasına rağmen genede onunda hataları vardı. Mesela bir server’da oynayan kişilerin sayısını yanlış gösterebiliyordu, arada oyunda yer alan bug’lar vardı, grafikler de bazı yerlerde sırıtıyordu. Aradan zaman geçti Battlefront 2 duyruldu, yapımcılar daha iyi oldu dediler. Öyle oldu mu? Olmadı mı? İşte bu soruya cevap vermek için inceleme yapıyorum. Yapmasam zaten ne işim var benim burada, gene hafiften oynatmaya başladım. Ben iyisimi yazıya bir an önce atlayıp, gerisini koy vereyim.

İmaj Değişimi

Battlefront 2, BF2 yazsam Battlefield 2 gibi olacak en iyisi ben ismi ile hitap etmeye devam edeyim. Nerde kalmıştık Battlefront 2 hoş bir oyun olmuş. Kesinlikle oynadığınız zaman sizi ekran başına çiviliyebiliyor. Bunu en çok yapan ise Single Player kısmı, hainlik üstüne hainlik yapan bu bölümde, yeni Campaing’ler ve mod’lar, insanı resmen deli ediyor. Altını çizerek belirtirim ki efendim, deli etmesi kötü değil iyi manada. Bugün biraz terslik var üzerimde bende anlamış değilim, heralde Aykut’un PES’de beni hile(!) yapıp yenmesi acaip mideme oturdu(!) Oyunda yeni savaşlara katılıyoruz ve yeni mekanlarda savaşıyoruz. Filmde geçen ama ilk oyunda olmayan bir çok yer, Battlefront 2’ye eklenmiş. Bu çok da iyi olmuş, başarılı olmuş, ama bunlara yeni modeller ve karakterleri de ekleyelim. Sonuç olarak ortaya iyi bir şeyler çıkmaya başladı. İlk oyuna nazaran en önemli diğer değişiklik ise Jedi karakterlerini kullanmamız oluyor. Oyun içinde bilmem kaç kişi öldürüp, bonusları açıp, görevlerin hepsini yaptıktan sonra Jedi karakteri ortaya çıkmıyor. Buna benzer ama biraz daha kolay bir yoldan ortaya çıkıyor aslında. Multiplayer oynarken belli bir puanı yapıp, takımınız da belli bir yeri ele geçirmiş ise karakterler açılıyor. Bu karateri seçip bir kere ölürseniz onu kaybediyorsunuz. Jedi şövalyesini seçmek için belli bir süre beklemeniz gerekiyor. Bu süre geçtikten sonra eğer bir başkası seçmemiş ise siz seçebiliyorsunuz. Kısaca sıra bekliyorsunuz karakteri alıyorsunuz, ama oyuna koymakla iyi yapmışlar. Biraz daha renklenmiş ve değişiklik olmuş. Single Player’da bazı zamanlar özel görevler yapmak için Jedi karakterleri açılıyor. Bu görevi kabul ederseniz Jedi’ler ile oynayabiliyorsunuz. Eğer görevi yapamadan ölürseniz hem Jedi’nizi kaybediyorsunuz hem de görev başarısız oluyor. Eğer görevi başarırsanız yüksek puan kazanıyorsunuz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×