1/2

Star Wars: Battlefront 2

Onur Baykal
Onur Baykal 3.06.2010 - 12:31
Star Wars evreninde sınırsız aksiyon ve savaş alanındaki ateşli atmosfer.

Arkadaşlar aranızda Star Wars bilmeyen var mı? (cırcır böceği efekti) Yok mu? Olmaz tabii. Star Wars o kadar hayatımıza girdi ki bugün beş yaşındaki çocuk bile biliyor. Sinema perdesinde bir efsane halini alan Star Wars, LucasArts’ın başarılı oyunlarıyla da ismini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle son yıllarda yapılan Star Wars oyunları teknolojinin gelişmişliği sayesinde mükemmele yaklaştılar. Bunların başında belirtmem gereken ilk oyun kesinlikle Battlefront. Çünkü bu oyun beni derinden etkiledi ve hemen arşivime ekledim. Battlefront bu kadar tutulunca ikincisinin yapılması kaçınılmaz oldu. Yapsınlar tabii, seve seve bekleriz.

Artık Jedi olmak mümkün

Orijinal oyunda asıl karakterleri canlandırmıyorduk. Sadece yan karakterler. Bir Asi silahçısı veya bir klon. Hatta bir robot bile olabiliyorduk. Yanımızda bazı Jedi’lar da savaşıyordu. Pandemic Studios ikinci oyunda bu sistemi biraz değiştirmiş. Yine Jedi’lar ile savaşıyoruz, ama bu sefer onları da yönetebiliyoruz. Kesin bir şey açıklanmasa da, muhtemelen en iyiye ödül olarak Jedi olma şerefi verilecek. Oyunun yayınlanan videolarında Darth Vader’ı yönetiyorlardı (benim bildiğim ilk Darth Vader olabileceğimiz oyun bu olacak). Jedi’lar eklenince doğal olarak Force (Güç) de eklenmek zorunda. Ekranın sol köşesinde MMORPG’lerde olduğu gibi bir bar konulmuş ve bu barda özel güçler yer alıyor. Vader’ın meşhur boğma saldırıları oyuna ayrı bir renk katmış.

Yapımcılar, “herkes Jedi olmak için oynamasın!” diye bir şeyler düşünmüşler elbette. Jedi’lara bazı zayıf noktalar eklemişler. Bunu bilen bazı oyuncular Jedi öldürmek için (ne kadar canice) başka birimleri seçebilecekler. Bu da oyunu Jedi Wars olmaktan kurtaracakmış. Pek olacakmış gibi görünmüyor ama...

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×