Star Wars Battlefront: Elite Squadron

Mahmut Saral 15.06.2010 - 14:14
Özel görevler için oluşturulmuş eşsiz bir takım
Platformlar NDS
Star Wars Battlefront: Elite Squadron
  • Yapımcı - Yayıncı N-Space - LucasArts
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 67
Artılar Kaliteli müzikler
Eksiler Heyecan düzeyi düşük görevler, kötü yapay zekâ
Star Wars, sinema dünyasında saygıyla anılan ve halen popülerliğini koruyan bir isim. George Lucas'ın hazırladığı bu efsane, filmler, diziler, oyunlar ve dahasıyla insanları yıllardır cezbetti ve etmeye de devam ediyor. Star Wars Battlefront: Elite Squadron, PSP ve NDS konsolları için piyasaya sürüldü. Aynı isimleri taşıyor olmalarına rağmen, her iki konsolda da yapım farklı. Oyunun DS versiyonunu, Call of Duty serisinin DS üyelerini geliştiren n-Space firması hazırlamış.

Evrende yalnız değiliz. Bir taraf adaleti sağlamak için mücadele verirken, diğer taraf da karanlığa hizmet ederek sonsuz bir zulüm oluşturmak istiyor. Elite Squadron'da adından da anlaşılacağı üzere, özel görevler için eğitilmiş bir grup askerle hareket ediyoruz. Dikkat çeken kişiler ise X2 ve X1. İkiz kardeş olan bu karakterlerden X2'yi yönetiyoruz ve takım halinde ilerleyerek, verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz.

Güç sizinle olsun!
Görevlerden kısaca bahsedecek olursak, bir uzay gemisini yok etmemiz gerekiyor diyelim. Öncelikle gemiye varmalı, tüm askerleri öldürmeli ve kontrolü ele geçirmeliyiz. Bu kısım önemli. Eğer tek bir kişi bile hayatta kalırsa, görevi tamamlayamıyoruz. Bazen uzayda, bazen gemide, bazen de yer yüzeyinde çarpışıyoruz. Peki nasıl oluyor da bu denli hızlı yer değiştirebiliyoruz? Oyunda araçlar ve uzay gemileri kullanımımıza sunulmuş. Tabii ki düşmanlar bizi yolda da yalnız bırakmıyorlar. En ufak bir hata bizi yoldan çıkaracağı için, hız limitine ve etraftan gelebilecek ani saldırılara karşı dikkatli olmamız gerekiyor.

Star Wars Battlefront: Elite Squadron

Aynı anda iki büyük silah taşıyabiliyoruz. Bunun yanında bombalarımız da var. DS'in alt ekranında harita bölmesi yer aldığı için, çevrede ne var-ne yok görebiliyoruz. + simgesi "sağlık istasyonlarını", silah simgesi de "cephane sandıklarını" işaret ediyor. İhtiyacımız olduğunda yanlarına gidip X tuşuna basmamız yeterli oluyor. Düşmanların yapay zekâsından hoşnut olmadım. Geç tepki veriyorlar ve isabet oranları da genellikle kötü. Onlara ateş ederken oyunun bize sunduğu özgürlük imkânı da sınırlı. Siz sadece ateş edebiliyorsunuz, oyun sizin yerinize hedef imlecini düşmana otomatikman odaklıyor. Bazen de bölüm sonu boss'larıyla karşılaşıyoruz. Tabii ki bu düşmanlar, diğer askerlere nazaran çok daha güçlü.

Star Wars'un grafikleri genel olarak iyi. Sesler ve müzikler ise, neredeyse bire bir film atmosferini yaşatacak kadar kaliteliler. Ara sahnelerde de sanat tasarımları kullanılmış. Daha sonra ekstralar bölümüne giderek her birini inceleyebilirsiniz. Yapım, 4 kişiye kadar multiplayer olarak da oynanabiliyor. Açıkçası Elite Squadron'ın bana pek keyif verdiğini söyleyemeyeceğim. Kısıtlı hareket imkânı, heyecan düzeyi düşük görevler gibi sebepler nedeniyle Star Wars ismine yakışmayacak bir oyun.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 26.05.2024 14:39
Kalan Karakter: 300 Gönder
Star Wars Battlefront: Elite Squadron
İlginizi Çekebilir