Star Wars Battlefront: Renegade Squadron

Star Wars Battlefront: Renegade Squadron

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
Yıldızlara giden yol PSP'den geçer
Platformlar PSP
Star Wars Battlefront: Renegade Squadron
  • Yapımcı - Yayıncı Rebellion - LucasArts
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 73
Artılar Multiplayer, yeni conquest modu.
Eksiler Yapay zeka fazla yapay.
Artık Star Wars adını duyduğumuzda hangi platforma çıkacağına bakmaya pek de gerek kalmadı. Zira piyasaya çıkanların tümü adeta tek bir platformda yer almayı sevmiyor, uzayın uçsuz bucaksız yapısındaki rahatlıklarını tüm konsol ve pc platformunda yaşamak istiyorlar. Ancak bu sefer durum biraz farklı; SWB: Renegade Squadron bu sefer yalnızca portatif oyuncağımız PSP’ye misafir oluyor. Eh, arada bir böyle ayrıcalıkları yakalamak PSP sahiplerini haklı olarak biraz daha gururlandırmaya yetiyor.

Işın kılıcı

Dünya’da geçen yapımların dahi orjinallikten hayli uzaklaştığı şu dönemde, bir de üstüne uzayda geçip ana senaryoya bağlı kalan Star Wars oyunları, kendi fanatikleri için dahi yavaş yavaş kabak tadı vermeye başladığı aşikar. Bu durumun farkına varan Rebellion yapımcıları popüler bilim kurgu filminin biraz daha arka yüzüne kayan, daha çok aksiyonu yaşamak isteyen oyuncuları sevindiren bir yapıyla karşımıza çıkıyor. Eğer Star Wars Battlefront 2’yi sevdiyseniz, Renegade Squadron’a bayılacaksınız.

Star Wars evrenindeki hemen hemen tüm karakterleri kullanabilme şansına sahip olduğumuz yapımda, kendinden önceki yapımda olduğu gibi iyi sayılabilecek bir senaryo, onlarca kişiselleştirme, multiplayer desteği gibi özelliklerle geliyor. Ad-Hoc üzerinden multiplayer oynayabileceğiniz yapım, 8 kişiye kadar desteklemesi ile önceki yapımın 4 kişi olan desteğini de ikiye katlıyor. Üçüncü şahıs görüş açısı ile oynanan yapımda aksiyon bir an bile durmak bilmiyor. Puzzle yönünün arka planda kaldığı, lazer ve ışın kılıcı darbelerinin havada uçuştuğu yapımda karakterlerin istenildiği gibi yaratılabilmesi de ilginç olmuş.

Star Dust

Single Player modundan çok Multiplayer modunun ağırlıkta olduğu yapımda savaşmanında farklı yolları bulunuyor. Savaşırken tabana kuvvet ortalıkta koşturmak yerine sürat motorları, hava tankı, AT-ST, AT-AT gibi araçları kullanabilirsiniz. Server’da yeterli oyuncu bulunmadığı durumlarda yapım, açık sayısını bot’lar ile kapatıyor. Yalnız botların çok zeki olmadığı ve kolaylıkla düşürülebileceği de unutulmamalı. Bu bakımdan hiçbir zaman bire bir insan yerini tutamıyorlar. Savaşa girmeden önce harcanmak üzere 100 kredi veriliyor. Kredilerinizi birincil veya ikincil silahlar almak için kullanabileceğiniz gibi patlayıcılar, daha fazla hasar sağlayan güç arttırıcılarda da kullanabilir, yahut karakterinizi geliştirmek üzere harcayabilirsiniz. Yapıma eklenen yeni bir mod da bulunmakta. Yeni eklenen conquest modunda oyuncular iki farklı takıma ayrılıyorlar. Her takım spawn noktalarını savunmak ve karşı takımınkilerini elegeçirmeye çalışıyor. Her takımın belli sayıda oyuncu, silah ve dirilme hakkı ile oyuna başlıyor. Tüm noktaların kontrolünü kazanan ya da diğer takımın dirilme hakkını bitiren taraf kazanıyor.

Görsel yönden ortalama üzerinde puan alan yapım, ses konusunda da vasatı aşamıyor. Karakter modellemelerinde yeterli sayılabilecek görsellik varken, yapay zekada yeller esiyor. Multiplayer modundan bahsederken belirttiğim gibi yapım daha ziyade çoklu mod baz alınarak geliştirildiğinden yapay zeka üzerinde fazla çalışılmadığı kendini belli ediyor. 15 adet yeni harita da içeren Renegade Squadron, aksiyon sever Star Wars fanatikleri için bulunmaz fırsat.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2021 19:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×