1/2

Star Wars: Empire at War

Kutay Koç
Kutay Koç 3.06.2010 - 12:31
Star Wars oyunları tüm hızıyla devam ediyor!

Star Wars, film ve kitaplarının dışında oyunlarıyla da çok önemli bir yere sahiptir. Şimdiye kadar sayısız Star Wars oyunu piyasaya çıktı. Episode III’ün yaklaştığı şu günlerde yine Star Wars oyunları son sürat devam ediyor. Star Wars hemen hemen her türde oyunuyla karşımıza çıktı. Bu türlerin içinden bir türlü başarıyı yakalayamadığı strateji türüyle şansını yeniden deniyor.

Hemen belirtmeliyim ki bu sefer durum biraz farklı çünkü oyunu Petroglyph firması yapıyor. Firmanın ismi yeni olabilir ama firmadakiler strateji türünde efsaneler yaratan eski Westwood çalışanları ve bu da firmanın hazırladığı ilk oyun.

İmparatorluk ve Asiler

Empire At War, Episode III’den sonrasını; imparatorluk ve asilerin birbiriyle mücadelesini konu alıyor. Gittikçe güçlenen imparatorluk karşısında artık asilerin birleşmekten başka bir çaresi kalmamıştır. Asilerin imparatorluğa karşı birleşmeleri büyük savaşlara neden olur. İmparatorluk ve asiler oyunda seçebileceğimiz iki taraf. İmparatorluk maddi ve askeri açıdan daha güçlü görünüyor. Asiler ise casusluk özelliklerinden faydalanıyor. Bu özellik sayesinde düşmanlarınızın hamlelerinden ve üslerinden haberdar olup ona karşı önleminizi alabileceksiniz.

O Gezegen Senin, Bu Gezegen Benim

Amacımız; gezegenleri teker teker ele geçirip galaksiye hakim olmak. Oyun iki kısımdan oluşuyor; birincisi birbirinden farklı gezegenlerde mücadele edeceğiniz klasik strateji kısmı. İkincisi ise uzayda geçen savaşlar. Başlarda yalnızca birkaç gezegen kontrolünüz altında. Onun dışındaki gezegenler tarafsız veya düşmanların elinde. Gezegenleri ele geçirmek o kadar kolay değil. Doğal olarak düşman gezegenlerinde “Merhaba uzaylı, biz dostuz” şeklinde karşılanmıyorsunuz. Önce gezegeni koruyan uzay gemilerine karşı mücadele ediyorsunuz. İşte tam bu noktada uzay savaşları işin içine giriyor ve oynanışa bambaşka bir boyut getiriyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×