1/16

Star Wars: Knights Of The Old Republic

Deniz Göle
Deniz Göle 3.06.2010 - 12:31
Çok daha uzun bir zaman önce, fakat aynı galakside...

Bir oyunun atmosferi, sürükleyiciliği yapımcı firmayla kesinlikle doğrudan alakalı. Hangimiz Sierra'nın, Cinemaware'in veya Lucas Arts'ın oyunlarının başından kolay kalkabildik. Bu firmalardan oyun piyasasında mantar gibi çoğalan yeni firmaların öğreneceği çok şey var. SW:KoTOR tam ders niteliğinde bir oyun. Bir firma ilk kez denediği bir türde (RPG), nasıl bu kadar başarılı olabilir? Bioware'in RPG sistemini, SW dünyasıyla birleştirmek kolay bir iş değil. Ben ortaya bu kadar kaliteli ve klasik olma yolunda emin adımlarla yürüyen bir oyunun çıkmasını Lucas Arts'a bağlıyorum. Tek eleştirilebileceği nokta, şu an piyasanın en üst düzeyindeki sistemleri bile zaman zaman zorlamasıdır. Buna rağmen bu şaheser için önünde bir kez daha eğiliyorum Lucas Arts.

Not : Bu Tam çözüm Jedi Guardian/Soldier'la light side çözümüdür. Oyun ilerledikçe hangi hareketlerin hangi tarafa daha yakın olduğunu kendiniz görebilir ona göre seçimler yapabilirsiniz.

ENDAR SPIRE

Sith tarafından saldırıya uğramış Endar Spire gemisinde uyanıyoruz. Bu bölüm oyuna ısınma niteliğinde. Cumhuriyetin askerlerinden biri gelip size temel konular hakkında bilgi verecek (Kilitli kapıları açma,Sandıkları açma,equipmentlar hakkında vs..). Sizinle konuşan Trask adındaki bu cumhuriyet askerini grubunuza katın. Trask ile kapıyı açın. Koridordan aşağı inin Carth size bazı açıklamalarda bulunacak. Bu cutscene geçince Trask ile tekrar kapıyı açın (bu kapıları açmak için security skill gerekli). Karşınıza çıkan Sithleri hallettikten sonra üstlerinden Cumhuriyet kredileri bulabilirsiniz. Koridordan devam edin ve kapıdan girin içerideki 2 Sith'i de halledin (Her zaman öldürdüğünüz kişilerin üzerindekilere gözatın.Bunlar size yeni silahlar,krediler,zırhlar vs..sağlayabilir). Odanın diğer tarafındaki kapıdan geçin ve koridordan devam edin. Bir kaç Cumhuriyet askeri ile Sithler arasında bir dövüşe katılıp Sithleri öldürün. Doğudaki kapıdan girin ve iki Jedi'ın dövüşünü izleyin. Bunun ardından üzerinize gelen Sith askerlerini öldürün. Koridordan düz devam edin ve kapıyı açın.Köprüye geldiniz.Burada büyük bir savaş var.Oyun dövüşler sırasında duruyor ve duruma göre bir strateji belirlemeniz daha kolay oluyor.Buradaki Sithleri de temizledikten sonra kapılardan ilerleyerek devam edin. Bir Dark Jedi'la karşılaşınca Trask onu halledeceğini söyleyerek son yolculuğuna çıkıyor. Siz de soldaki kapıdan giriş yapıyorsunuz. Sith askerini öldürüp diğer odaya geçin.Bu odada gene Sith askerleri var.Burada Frag grenade'inizi kullanabilirsiniz.Ortalık sakinleşince, Carth sizi diğer odada daha büyük bir Sith grubunun beklediğini söyleyecek.iki seçeneğiniz var. Birincisi devredışı olan droidi size yardım etmesi için programlayabilirsiniz veya Security Terminal'i kullanarak odanın güç kaynağını kesebilirsiniz. Bence odanın güç kaynağını kesmek daha güvenli. Bu askerleri de öldürdükten sonra son kapıdan geçin ve Carth ile konuşun. Son kalan Escape Pod'una binince bu bölüm sona erecek.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×