1/2

Star Wars Kotor 2: The Sith Lords

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Işın kılıcı, sith tarikatı, jedi... Bu evren bambaşka...

Star Wars artık filmlerden bildiğimiz, hayali bir evren olmaktan çıktı, tamamen bizden birisi halinde geldi. Dünya üzerinde en çok fana sahip olan oluşumlardan birisidir, George Lucas desteği ile gelişmiş ve bizi maceradan maceraya koşturan bir konsept haline gelmiştir. Kaliteli filmlerinin yanında, aynı güzellikteki oyunlarını oynama şansına da sahip olduk, oldukça zevk aldık. Star Wars: KOTOR da, evrene farklı bakış açısı getiren, RPG türünde bir oyundu. Sırada beklenen devamı var: Star Wars Knights Of The Old Republic 2: The Sith Lords (KOTOR 2).

KOTOR 2’de birçok yeniliğe ve geliştirilmiş özelliğe rastlayacağız. Oyun, 7 dünyadan meydana geliyor, birçok öğe keşfedilmeyi bekliyor. KOTOR 2, ilkinin yaklaşık 5 yıl kadar sonrasında geçecek. Zengin bir hikayenin işleniyor, ilerledikçe verdiğimiz kararlara ve olayların akıbetine göre hikaye dallaıp budaklanacak. Tabii, evrenin genişliği ve farklı mekanların olması yanında, hikayenin gerçek zamanlı olarak ilerlemesi, başında daha çok saat geçirmemizi sağlayacak. Hikayenin sürükleyiciği konusunda bir şüphemiz yok, zaten konu Star Wars ise, panik yapmaya hiç gerek yok.

Ufak tefek geliştirmelerin dışında, arayüz yapısı değiştirilmeyecek.. Bu yüzden, ilkini oynamış olan arkadaşların, KOTOR 2’ye alışmaları zor olmayacak. Gözle görülebilecek en önemli değişiklik, silah slotunda olacak, atayacağımız 2 silah arasında, tek bir tuş ile seçim yapabilecek, böylece çabucak değişim yapmamız gereken durumlarda, bizim hayatımızı kurtarabilecek. Bir lightsaber kullanırken, hemen bir uzak dövüş silahına geçebilmek gibi.

KOTOR’dan farklı olarak, yeni oyuna Jedi olarak başlıyoruz. İlerledikçe yeteneklerimizi geliştiriyor ve karakter sınıfımızı belirlemiş oluyoruz. Yetenek geliştirme olayı üzerinde fazlaca duruluyor. Üzerinde çalışabileceğimiz 8 stil var. Bu yeteneklerimizi kullanarak, çevre ile etkileşime girebiliyoruz. Deneyim kazandıkça, bunu görsel olarak karşımızda bulacağız. Deneyimimiz az olduğu zamanki dövüş hareketlerimiz ile, fazla olduğu zamanki hareketlerimiz birbirinden farklı olacaklar. Karakter yaratma özelliği de KOTOR 2 ile birlikte gelişiyor. Artık karakter yaratabilmek için, daha değişik seçeneklerimiz var. Bunlarla birlikte karakterimiz için daha çok özellik belirleyebiliyoruz.

Oyuna bir Jedi olarak başlayacağımızı belirtmiştik. Başlamadan önce, tutorial oynama imkanına sahibiz, böylece daha önce KOTOR’u oynamadıysanız, hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz, ayrıca tutorial’daki görevi yaparak ısınabiliyoruz. Esas başladığı yer, şimdilik Peragus Station isimli maden bölgesi olarak belirlenmiş. Başlangıcımız şuursuz bir halde gerçekleşecek. Şöyle ki, tüm gücünüz ile bağlantınız kesilmiş ve bir bakıma kendinize gelmeye çalışıyoruz. Tekrar arkadaşlarınız ile irtibatı sağlamaya çalışırken, bir yandan da neler olduğunu anlamaya çalışıyorsunuz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×