Star Wars: Last Jedi, 1 Milyar barajını aştı

Star Wars: Last Jedi, 1 Milyar barajını aştı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 1.01.2018 - 14:39
Film yeni bir rekora koşuyor

Star Wars: The Last Jedi için yapımcıların yüzünü güldüren haberler gelmeye devam ediyor. Vizyona girdiği hafta 400 milyon doları geride bırakan film için son resmi rakamlar yaklaşık 10 gün kadar önce paylaşılmış ve filmin 471 milyon dolar hasılat elde ettiği açıklanmıştı. Bugün ise filmin tam 1 milyar dolar hasılat elde ederek bu barajı aşan filmler arasına katıldığı duyuruldu.

Star Wars: Last Jedi paraya para demiyor

Üstelik bu rakamı henüz Çin'de gösterime girmeden önce yakalamış olması filmin çok rahat bir şekilde 1.5 milyar sınırına yaklaşacağının da en büyük göstergesi oluyor.

Çin'de batı filmlerinin, daha doğrusu diğer ülke filmlerinin vizyona sokulması için bir sınır bulunmakta. Bu nedenle yapım firmaları sadece çok güvenilen filmleri bu pazarda vizyona sokuyor ve neredeyse en büyük geliri de Çin pazarından elde ediyorlar. Örneğin Warcraft filmi tüm dünyada eleştiri yağmuruna tutulmasına rağmen Çin'de gösterime girdikten sonra büyük bir ilgi ile karşılanmış ve tabir-i caiz ise zarar etmekten kurtulmuştu. İşte bu nedenle Star Wars: Last Jedi'ın Çin'de gösterime girmesinden sonra 1 milyar barajının çok daha yukarı çıkması bekleniyor.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2021 05:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
Manhunt Two
Manhunt Two 1.01.2018 15:35
Şimdiye kadar ki en iyi Star Wars filmi.Eğer bazı yorumları okuyup filme kötü diyorsanız ya da eski kitapları ve çizgi dizilerini takip etmişseniz bunu demezsiniz büyük olasılıkla.Ancak şu filme şimdi bakın şuana göre o zaman dersiniz gerçekten harikaydı.Defalarca gittim sinemaya :)
Luke Skywalker
Luke Skywalker 2.01.2018 20:55
En iyi olup olmadığı tartışılır tabi ki ama bazı sorunları olsa da güzel bir filmdi bence de. Çoğu kişinin yaptığı gibi haterlık çok gereksiz. :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2018 19:49
Tüm internetten filme tepki yağıyor, Fanları lanet okuyor. Herkes filmin gişe olarak hem "force awaken" ın hemde "rogue one" ın çok gerisinde kaldığını söylüyor. Oyuncak ve ürün satışları % 48 düşmüş. Rotten tomatoes notlarını söylemiyorum bile (% 51).. Siz nereye koşturuyorsunuz anlamadım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2018 13:06
Filmin kotu oldugunu dusunenlerin en buyuk sikayeti hikaye icerisinde su soyle olmaliydi bu boyle olmaliydi demeleri. Ben de bu insanlara bunu dedirtigi icin bu filmi cok sevdim. Kisacasi hic beklemedigimiz seyler oldu. Olaya gel abi bazilari tipik, siradan bir film olmadigi icin kotu diyor :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.01.2018 11:16
damlar çöp dökme belgeselini jedi ve sith ile yapsa milyar dolar kaldıracaklar.. apple hesabına döndü buda :) Yapın yapın 3 lü değil 23'lü seri yapın. Kaliteye atmosfere gerek yoook. Yapın izleniyor nasılsa.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.01.2018 19:08
Görsel açıdan güzel ama hikaye açısından kötü bir filmin reklamların ve çıktığı dönemin etkisiyle güzel gelir getirecektir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×