1/3

Star Wars: Republic Commando (Demo)

Can Sağlam
Can Sağlam 3.06.2010 - 12:31
Jedi'sız, Light Saber'sız Star Wars oyunu olur mu? Olur!

Bu yıl Star Wars fanları yaşadı. Serinin son filmi ve hepsi de birbirinden güzel olacak dört oyun; hayranlarını bir hayli tatmin edeceğe, hatta çıldırtacağa benziyor. Bu oyunlar teker teker piyasaya düşmeye başlarken, aralarından birisi farklılığıyla öne çıkıyor; Star Wars Republic Commando. Ne Jedi olacak, ne de ışın kılıcı kullanacaksınız. Yapacağınız; daha önce pek görmediğimiz bir Republic Commando’yu Star Wars evreninin “karanlık” bölgelerinde yönetmek. Gözünüz korkmasın, zira bu zorlu görevlerde yalnız değiliz.

Ne? Jedi değil miyiz?

Birkaç gün önce yayınlanan ve dev bir boyuta sahip olan demo’yu (421MB!!) indirmek, server’ların dolu olması yüzünden oldukça eziyetli oldu. Nihayet indirdiğimde, çabucak yüklemeye koyuldum. İndirme yüzünden sabır taşımın çıtlaması an meselesi olduğu için, bir an önce demoyu oynayıp, nasıl bir şey olduğunu öğrenmek istiyordum. Neyse ki kurulumun ardından, yükleme oldukça kısaydı.


Demo’nun başında Wookie’lerin yaşadığı Kashyyk’in o devasa ormanlarının derinlerine indiren bir araçta buluyoruz kendimizi. Aşağıya doğru inerken grubumuza kısa bir brifing veriliyor. Dikkatimi ilk çeken, görüş açımızın bir Republic komandosu’nun kaskının içinden görmemiz oldu. Gerçekten iyi düşünülmüş; yakınınızda bir yaratık öldürdüğünüzde etrafa saçılan yeşilimsi kanlar kaskımızın camına geliyor ve birkaç saniyeliğine de olsa görüş açımızı kaybediyoruz. Hayır, kanları elimizle silmiyoruz. Kaskımız elektronik olduğundan (doğal olarak) bir nevi arabaların ön camlarında bulunan cam sileceği gibi bir şey kanları kısa bir sürede siliyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×