Star Wars Rogue Squadron III: Rebel Strike

Alkan Adakaner
Alkan Adakaner 3.06.2010 - 12:31
Rebel Strike, Star Wars evreninin muhteşemliğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Piyasaya Çıkış Tarihi: 2003’ün son çeyreği

Lucas Arts’ın en popüler oyun serisi olan Star Wars oyunları her zaman dikkatimi çekmiştir. Özellikle Rogue Squadron serisi de kuşkusuz en iyi Star Wars oyunları olmuştur. Tabi bunun sebebi yapımcı firmanın Factor 5 gibi mükemmel bir oyun geliştiricisi olması. Aslında Factor 5 çok iyi bir oyun geliştiricisi olsada bu grubun asıl işi oyun yapımı değil; genellikle PC yazılımı üzerine yoğunlaşan firma daha önce DivX teknojisini bularak adını tüm dünyada duyurmuştu. Factor 5’tekiler oyun dünyasının ne kadar kazançlı olduğunu anlamış olacaklarki artık oyun geliştirme üzerine daha çok yoğunlaşacaklarını açıkladılar. Ayrıca firma yakında Nintendo’nun eski hitlerinden Pilot Wings’i GameCube için hazırlayacağını da duyurdu. 

Rogue Squadron serisi ilk olarak N64’te başladı ve oyun çok büyük bir başarı elde etti, bu arada hatırlatalım; bu oyun PC içinde çıktı. Daha sonra GameCube’ün piyasaya çıkışı ile birlikte Rogue Squadron 2’de piyasaya çıktı. Oyun o kadar çok beğenilmişti ki Luigi’s Mansion ile birlikte GameCube’ün en çok satan oyunu oldu. Şimdi ise Rogue Squadron serisi 3. oyunu Rebel Strike ile geri dönüyor. Bu defa oyun kendini bile aşmış diyebilirim. 

Rogue Squadron 3 konu ve bölümler olarak Star Wars’un büyülü dünyasına ait olsada aslında diğer Star Wars oyunlarından çok daha üstün özelliklere sahip. Oyun grafiksel olarak şu anki teknolojinin bütün özelliklerini kullanıyor. Filmdeki uzay gemilerinin oyuna birebir olarak aktarılması da buna kanıt olarak gösterilebilir sanırım. Bunun yanında oyundaki orman bölümünü görünce etkilenmemek mümkün değil. Zaten Factor 5’te Rogue Squadron 3’ün GameCube’ün bütün özelliklerini sonuna kadar kullanacağını söylüyor. 

Sesler yine müthiş...

Oyunda ses efektlerinin de her zamanki gibi son derece ayrıntılı ve etkileyici olacağı biliniyor. Öyle ki arada sırada pilotların kendi aralarındaki şakalaşmalara bile tanık olacakmışız. Zaten oyunun Dolby Pro Logic 2’yi destekleyecek olması bu konudaki her şeyi özetliyor. Yani gözlerimiz kadar kulaklarımızda bayram edecek.

Factor 5, Rogue Squadron 3’teki özel efektlerin muhteşem olacağını söylüyor. Oyunda gerçek zamanlı bir grafik motoru kullanılmış, yani bir uzay gemisini vurduğumuzda hemen yok olmayacak ve düşerken başka bir uzay gemisine de çarpabilecek.

Oyunun hikaye modunu Luke Skywalker yada Wedge Antiles olarak iki ayrı senaryo üzerinden oyunayabileceğimiz söyleniyor. Bunun yanında filmde gördüğümüz bir çok şeyi oyunda da yapabileceğiz; örneğin Dev AT AT’lerin bacaklarını halat ile dolayıp onları yere düşürebileceğiz. Bunun dışında istersek uzay gemisi ile intihar dalışı yaparken gemiden atlayabileceğiz, daha sonra dev bir AT AT’nin altına geçip Grappling Hook’u (demir kanca) kullanıp gemiye tırmana bileceğiz. Daha sonra isteğimize göre geminin karın bölgesine bomba yerleştirebilecek ya da geminin önemli bir yerine hasar verip etkisiz hale getirebileceğiz. Ayrıca oyunda AT ST ve Speederbike gibi özel araçlarımız da emrimizde olacak. 

Star Wars Rogue Squadron 3: Rebel Strike sizinde anlayacağınız gibi oyun dünyasının en iddialı yapımlarından biri, dolayısıyla bu oyunun Nintendo hayranları gözünde de çok büyük önemi var. GameCube sahipleri de kendilerini çok şanslı saymalılar çünkü bu oyunun PS2 ve Xbox’a çıkma şansı hiç yok. Şu an Amerika’da piyasaya çıkan oyun çok kısa süre içinde Avrupa’lı oyuncularla da buluşacak. Görünen o ki Star Wars meraklısı olun ya da olmayan GameCube sahibi iseniz bu oyunu kaçırmamalısınız...

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 18.05.2022 12:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
Star Wars Rogue Squadron III: Rebel Strike

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×