Star Wars: The Knights of Force

Ant Köksal
Ant Köksal 3.06.2010 - 12:31
JK3'ü beklerken güzel bir alternatif olacak.

Jedi Knight III 'ün duyurulduğu şu günlerde, JKII Tim Expansion Pack o zamana kadar sizi oyalayabilecek bir eklenti. Paket, internet’teki anonim dosyaların bugları düzeltilerek ve yeni birçok ek dahil edilerek, Star Wars fanı bir bilgisayar programcısı olan Osman Günyaz tarafından geliştirilmiş.

Paketin kurulumundan hemen sonra oyunun yeni menüsü sizi karşılıyor. Bu menüde yeni gelen bölümlere direkt olarak başlayabilmeniz sağlanmış. (Oyunun yeni tuş kombinasyonlarına ve forum sitesinin linkine de bu menüden ulaşabilirsiniz.) Yeni bölümler ve eklentilere geçecek olursak.

10 yeni single player bölüm var. Bunlardan bazılarında Kyle ile oynuyorsunuz. Bölümlerden biri Hoth gezegenindeki eski isyancı üssü Echo base’de geçiyor, oldukça görsel. Bazı bölümlerde ise Star Wars filmlerindeki orijinal karakterlerle, filmdeki sahneleri canlandırıyorsunuz. Özellikle Episode II Kont Dooku düellosu ve Arena sahnesi görülmeye değer. Episode III bölümü de var ve bunu isterseniz en baştan Episode III 'ün karakterleri ile oynuyorsunuz. Kyle - Anakin , Jan - Padme , Storm Troopers - Ticaret Federasyonu Droidleri , Tavion - Boba Fett , Desan - Kont Dooku , Luke -Yoda olarak değişiyor. Bunun dışında sürprizlerde var.

Multiplayer’a gelirsek, artık oyunu her açtığınızda karşınıza çıkıp baygınlık getiren Lucas, Activision ve Raven reklamlarından kurtuluyorsunuz, daha hızlı bir açılış sizi bekliyor. Bunun yanı sıra oyunun müziği imparatorluk marşı olmuş, ayrıca fonda da imparator ve muhafizları yer alıyor. Filmden oyuna 40 yeni bot eklenmiş. Bunlar basit skinler değil, ciddi ciddi bot! Hepsi Star Wars filmlerinden kendi karakteristik özeliklerini taşıyor, saberlar ve renkleri orijinal. Çift taraflı veya iki saber birden kullanan botlar bile var (Anakin ve Dart Maul). Yeni karakterlerin fiziki yapıları da asıllarına uygun, Yoda olması gerektiği gibi kısa, Chewie ise gerçekten iri. FFA veya Duel oyun kurarken botları seçmenizi kolaylaştırmak için, sağ mouse tuşuyla jedi’lara doğru, sol tuşla da sith’lere doğru ilerleyebilmeniz sağlanmış, çok pratik. Bunların dışında yeni geliştirilmiş saber vuruş teknikleri ve 60’a yakın yeni ve özel hareket bulunuyor. (Dart Maul fight style, yumruk atma, saber flip, breakdance..) Ayrıca kan efekti eklenmiş. Ayrıca oyunu yavaşlatma veya hızlandırma seçeneği eklenmiş. Karşı tarafı tahrik etmek için karakterlerin özel diyalog sesleri bulunuyor, bunlara da nümerik klavyeden 1-9 arası tuşlardan erişiliyor. 

Haritaların tamamı bot destekli, yani isterseniz bilgisayara karşı da oynayabiliyorsunuz. Oyun içerisinde haritaların bir kısmı filmdeki kronolojiye göre sıralanmış. Hepsinin resimleri tek tek editlenip eksik olanlar tamamlanmış, kötü olanlarda daha görselleri ile değiştirilmiş. Özetle, 47 yeni harita (30 yakını filmden mekanlar) ve 600 MB’lik setup dosyası..

Daha detaylı bilgi ve resimler için www.starwars.com.tr.tc adresini gezebilirsiniz. Pakete sahip olmak içinde starwars.net.tr.tc@mail.com adresine mail atabilir veya www.starwars.com.tr.tc adresindeki TRADE formunu doldurarak istekte bulunabilirsiniz…

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.06.2022 20:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
Star Wars: The Knights of Force

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×