1/2

Star Wars: Ultimate Sith Edition

Barış Terun
Barış Terun 3.06.2010 - 12:31
Karanlık taraf sizi özgür kılacak
Platformlar PC
Star Wars: Ultimate Sith Edition
  • Yapımcı - Yayıncı Aspyr - LucasArts
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 66
Artılar Ses ve müzikler, eğlenceli görevler
Eksiler Oynanabilirlik ve port hataları
Uzun, çok uzun zaman önce… Çok uzak bir galakside… Evrenin ve barışın koruyucusu Jedi’lar, hain Sith Lordu Palpatine tarafından tuzağa düşürülmüş ve ihanete uğramıştır. Katliam sonunda, bilinen iki Jedi sağ kalabilmiştir. Bunlardan biri inzivaya çekilmiş ve yaşadığı utançtan dolayı adını değiştirip Ben Kenobi adını almış, büyük Jedi ustası Yoda ise, yeni umudunu beklemeye koyulmuştur. Çok bilinen iki tane olmasına rağmen, başka Jedi’lar da sağ kalmıştır. Hain Sith Lordu Darth Vader bir bir bu Jedi’ların peşine düşmüş ve hepsini avlamaya başlamıştır.

Bir Jedi’ı katlettikten sonra Darth Vader, güçte tuhaf bir dalgalanma hissetmiştir. Dalgalanma o kadar büyüktür ki, Lord Vader önce bu kişinin az önce katlettiği Jedi’ın ustası olduğunu sanır. Ne var ki karşısındaki kişi Starkiller adında bir çocuktur. Starkiller, inanılmaz bir güce sahiptir; iki Jedi’ın tek çocuğu olmasından dolayı gücü katlanmıştır. Darth Vader, önüne çıkan bu fırsatı geri tepecek bir yaradılışa sahip değildir. Eğer çocuğu kendi tarafına çekebilirse; İmparator’u yenme şansına da sahip olabilir.

Birlikten güç doğar

Şimdi yazacağımız satırlar “Spoiler” içeriyor, ancak bütün gözler için değil. Force Unleashed’in sonundan bahsedeceğim. Bitirenler rahatça okuyabilirler, ancak oyunu bitirmeyenler için bol bol “Spoiler” var. Benim için sorun olmaz diyorsanız, yazının devamına buyurmanızı tavsiye ederim.

Star Wars: Ultimate Sith Edition
"Yapımda iki Jedi'ın çocuğu olduğu için gücü ikiye katlanan Starkiller'ı yönetiyoruz."

Çocuk gelişmiş ve müthiş güçleri kontrol etmeye başlamıştır. Ne var ki onca karanlığın içerisinde, çocuğun içinde bir ışık vardır. Bu ışık aşktır. Aşkı sayesinde öldürdüğü Jedi’lardan ötürü pişman olmuştur ve bu işi düzeltmeye karar vermiştir. Ne var ki Lord Vader, hain yüzünü bir kez daha gösterir. İmparator’a karşı savaştığını düşünen çocuk, Asi liderlerin ortaya çıkması için İmparator’un piyonu olmuştur. İmparator da oraya varmıştır ve sevdiği kişi dahil tüm ittifak üyeleri can verecektir. Starkiller kararını vermek üzeredir. Önce kendisine ihanet eden adamı, “Güce denge getirecek kişi” diye bilinen eski hocası Vader’ı mağlup eder. Vader’ın düşmesi ile birlikte İmparator ona bir seçenek sunar. Vader’ı katlet ve yanımda yerini al.

İşte tüm karmaşa bu noktada doğar: Eğer Vader’ı bırakıp, İmparator’a karşı savaş verirse İmparator’u mağlup edecektir. Ama ne yazık ki haini öldürmediği için, sinsi Palpatine Asilere yıldırım üstüne yıldırım yollar. Starkiller bunları karşılar, ama gereğinden fazlasını absorbe etmiştir. Starkiller burada ölür, ama Asi ittifakı eskisinden bile güçlü olacak ve Palpatine’in sonunu getirecektir.

Diğer seçenek ise Vader’ı katletmek ve İmparator’un yeni infazcısı olmaktır. Bu bir “Ya olsaydı” hikayesi. Ultimate Sith Edition, kaçamayacak şekilde karanlık tarafta yerini alan ve soysuz bir infazcı hale gelen Starkiller’ın hikayesidir.

Farklı kararlar ve etkileri

Force Unleashed’in, genişletilmiş port versiyonu olan Ultimate Sith Edition tam da burada başlıyor. Karanlık tarafın sonsuz hakimiyetine giren Starkiller, ittifakın kalan tüm üyelerini ortadan kaldırmak üzere yaratılmış bir ölüm makinesi. Eğer kötü adamı oynamayı seviyorsanız, bu yapıma tam anlamıyla bayılacaksınız. Yok sevmem ben böyle saçma olasılıkları diyorsanız, uzak durmanız fena olmaz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×