1/3

StarCraft II: Heart of The Swarm - Bölüm 1

Mert Günhan
Mert Günhan 14.03.2013 - 16:03
"Bana ait kalan tek şey intikam"
Platformlar PC
StarCraft II: Heart of The Swarm - Bölüm 1
  • Yapımcı - Yayıncı Blizzard - Blizzard
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Strateji
Merlin Puanı 0
2 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%80
Artılar -
Eksiler -
 “Sürü’nün beşinci günüydü. Eski gücümü kazanıp birliklerimi toplamaya karar verdiğimden beri Leviathan’da beş gün geçmişti. Bu beş gün benim için sanki beş sene gibiydi. Jim haklıydı, benim içimde karanlık bir taraf var, Kılıçlar Kraliçesi olsun, Sarah Kerrigan olsun. Özümde bulunan bu karanlığı inkar edemem.

Yaptıklarımın cezasını bir gün çekeceğim fakat o gün bugün değil, henüz vakti gelmedi. Karşıma çıkan herkesi öldürebilirim fakat bundan keyif almak zorunda değilim. Mengsk ölene dek, benim için başka bir şeyin önemi yok, Mengsk ölene dek, tekrar yaşamaya başlayamam, Kılıçlar Kraliçesi olarak benim için geriye kalan tek şey bu; intikam.”
Not: StarCraft II: Heart of The Swarm oldukça detaylı bir yapım olduğu için, online tecrübeyi, multiplayer taktiklerini ve ırkların derinlemesine analizini incelememizin yarın yayınlanacak ikinci bölümünde bulabilirsiniz, oyunun puanı da orada belli olacak, bizi takip etmeye devam edin!

StarCraft II: Heart of The Swarm - Bölüm 1

Blizzard işini çok doğru yapan bir firma. Yaptıkları işler, yarattıkları kendine has dünyalar ve bu dünyaları işleyişleri son 6 aydır özellikle dikkatimi çekmekte. Şunu söylemeliyim ki daha önce Blizzard’ın oyunlarına karşı sahip olduğum önyargı, StarCraft II: Wings of Liberty ve World of Warcraft: Mists of Pandaria ile toz oldu gitti.

Peki nerede kalmıştık? Wings of Liberty’de Jim Raynor’ın hikayesi onu Sarah Kerrigan ile buluşturmuş, antik Xel’naga yadigarı sayesinde Sarah Kerrigan tekrar insan formuna kavuşmuş ve Kılıçlar Kraliçesi olmayı bırakıp, Sürü'nün kontrolünü yitirmişti.

Heart of The Swarm tam bu noktada başlıyor, Kerrigan’ın insan olduktan sonra atacağı ilk adımları beraber yaşıyoruz ve kendimizi oldukça sürükleyici bir hikaye içinde buluyoruz. Şunu söylemeliyim ki Heart of The Swarm, Diablo III’ün intikamı olmuş. Blizzard Diablo III’ün zayıf hikayesi üzerine gelen eleştirileri oldukça dikkate almış ve Kerrigan için muhteşem bir hikaye yazmış. Her adımında gerçekten daha çok etkilenip, bir sonra karşılaşacağınız görevde neler olacağını düşünürken, monitörün başında geçirdiğiniz saatlerin hesabını bırakıyorsunuz.

StarCraft II: Heart of The Swarm - Bölüm 1
"Izsha, gariptir ama Kerrigan'ın insani yönü ile en önemli bağlantısı"
İntikam; Heart of The Swarm’un ana teması bu. Hikayeyi çok fazla açık etmeden söyleyebilirim ki artık Kerrigan’ın Mengsk’ten intikam almak için daha çok sebebi var. Bütün Dominion mahvolsa bile, Mengsk ölmeden bu kadının asla rahat etmeyeceğini oyun ilk başında bize açık bir şekilde gösteriyor, bu sebeple intikam teması çok vurgulu bir şekilde işleniyor HoTS’da. Oyunun hikaye modunda her ayrı bölümü Kerrigan’ın daha fazla güçlenip Sürü’sünü büyütmesi üzerineyken, hikaye devam ettikçe Zerg ırkı konusunda perspektifiniz oldukça değişecek; zira Blizzard çok güzel bir hikaye hazırlamış bizlere.

Heart of The Swarm, bir ek paket olarak gerçekten her tarafından kalite ve içerik akan bir yapım. Uzun süredir indirilebilir içeriklerle boğuşurken ve ek paket kavramı yavaş yavaş unutulmaya yüz tutmuşken böyle sağlam, adeta yeni bir oyun gibi ek paketin gelmesi, emin olun bir StarCraft II oyuncusu olarak sizi çok mutlu edecek.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×