Starfield ve Elder Scrolls oyunları Xbox'a özel!

Murat Oktay
Murat Oktay 17.03.2023 - 18:04
Sony, Microsoft'a karşı son kozlarını oynuyor ve Microsoft'un Starfield ve gelecek Elder Scrolls oyunlarını Xbox'a özel yaptığını iddia ediyor.

Microsfot'un Activision-Blizzard'ı satın aldığını duyurmasından sonra sular hala durulmuş değil. İngiltere'deki CMA kurumunun bu anlaşmayı incelemek üzere yaptığı çalışmalar devam ederken, bugün Sony tarafından açıklanan bir rapor yayınlandı. Rapora göre Microsoft'un geçmişteki satın aldığı firmalar ile ilgili olan davranışları, firmanın Activision-Blizzard bünyesinde de bulunan markalar için de benzer bir yol izleyeceğini iddia ediyor.

Sony'nin iddiasına göre Starfield ve Elder Scrolls oyunları Xbox'a özel olacak

Microsoft ile Sony arasındaki çekişme devam ediyor. Sony, son olarak kurumun istediği belgeleri zamanında temin edemediği için, belgeleri teslime zorlanmıştı.

PlayStation 4 ve PlayStation 5'te en çok satan oyunların Call of Duty yapımları olduğunu savunan Sony, bu anlaşmanın gerçekleşmesi halinde, benzer bir prosedürün sonraki CoD oyunları için de olacağını belirtiyor.

Sony'nin iddiasına göre Starfield ve Elder Scrolls oyunları Xbox'a özel olacak

Microsoft cephesinin bu açıklamalara cevabı ise Minecraft oldu. Ancak Minecraft'ın tek bir oyun olduğunu ve Call of Duty'nin ise her yıl yeni versiyonu yayınlanması için çalışma yapıldığını göz önüne alırsak Minecraft örneğinin pek de yeterli bir kapsama alanı olmadığını görüyoruz.

Deyatlı bilgiyi CharlieIntel Twitter hesabında bulabilirsiniz.

Yorumlar 26
MK Okuru
MK Okuru 25.03.2023 04:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2023 13:30
bu kadar seviyelerini düşürüp rezil olacaklarını sanmazdım. Tüm satış politikası exc.oyunlar üstüne olan bir konsolsun sen aga, rakip firma da exc.markalar çıkarak ki gidip insanlar satın alsın, bu nedir bıktık. hem ps5 hem Series X kullanıyorum, bu konuda tartışmasız Xbox taraftarıyım
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2023 22:07
Gow, Spider Man nasıl Xbox gelmiyor ise bu oyunlarda tabi ki Xbox konsoluna özel olacak. Zaten pc geliyor ex denilen tabir Sony eseridir yada bunu en güzel sunan firma.. Görende Xbox yeni bir işe kalkışmış sanacak. Ha her yere çıkmalı deniyor ise Sony tüm ex Xbox getirsin sonrası kolay..
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2023 18:59
E o zaman final fantasy, deadloop, ghostwire bunlarda kendi ip'si değil ama rakibinde oynanmasın diye çuvalla para döküyor Sony
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2023 18:19
PS oyun dünyasının kamburu onlar oyunları pc için yapsa oyunlar gelişirdi düşük donanım satmak için oyunları konsola özel yaptılar
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2023 23:41
PS oyun dünyasının mihenk taşlarını ayakta tutup bugüne getiren firmadır.Bugün Elden Ring gibi oyunlar varsa Sony sayesinde bugünlere gelmiştir.Oyun dünyası Sony ye çok şey borçludur.Öyle para basıp ilk günden ücretsiz oyun vermekle bu işler düzelmez bozulur.
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2023 23:11
Call of Duty ve Elder scrolls x box oyunu değil.Ama Gow Sony nin kendi ıp si.Bedhesda x box camiasına katıldıktan sonra çıkardığı yeni ip ler e zaten kimsenin karıştığı yok. Call of Duty belki de Sony olmasaydı bu kadar ayakta kalmaz, silinip giderdi.Sony bu konuda haklı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
LonetıgeR61
LonetıgeR61 19.03.2023 03:33
Sony satış stratejisi yaparak yıllarca milleti sömürdü şimdi de mağdur ayakları yapıyor. bahsedilen konuda o kadar samimi isen fiyatları indir. gamepass gibi bir oyun platformu oluştur o zaman bakarız. yıllarca kullandığım Ps'yi bıraktım sonra Xbox'a geçtim sonunda.
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2023 18:27
Hadi ordan yıllarca ps'de oyun oynayan biri olarak gerçekleri söylemek seni rahatsız mı etti, Hayırdır terbiye hocası mısın kendi düşünce kriterlerini kendine sakla; fikrini soran olmadı.
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2023 16:16
Niçin Hakaret ediyorsun, aldığın terbiye bu mu senin adama mağarada yaşıo diosun ?
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2023 14:21
Playstation çıktığından beri her konsolunu aldım ps4 son oldu aldıktan sonra sattım çünkü ps+ dolar endeksliydi ve fatura bir anda 4-5 katı gelmişti döviz şoku olduğu dönemde xboxa geçtim iyiki geçtim her anlamda daha iyi olduğunu düşünüyorum ps+ sonra durumu düzeltti ama series x den devam.
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2023 17:04
1 yıldır Plus extra var zaten gamepass gibi 1 ton oyunu ücretsiz oynuyoruz. mağarada mı yaşıyorsun?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.03.2023 15:25
Sony ağlıyor diyerek kendinizi rahatlatamazsiniz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.03.2023 03:17
Bu Sony'de ağlamaktan bir hal oldu :) En son Microsoft bunları da satın alıp fişini çekecek onu isiyorlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Starfield ve Elder Scrolls oyunları Xbox'a özel!

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×